Rüyada Adet Görmek

Ek olarak bkz: Aybaşı Olmak, Regl Görmek
Rüyasında bir kadının regl bulunduğunu görmesi, dinen fesat bir yapısının olduğuna işarettir. Hanım kendisinin hayız bulunduğunu görürse ve rüya esnasında yıkanırsa bulaşmış olduğu günahından tövbe eder, üzüntü ve kederi gider. Bir karı kendisinde hayız kanı olmayan bir kan bulunduğunu görse, kendisi için bir tane haline gelen ve kurtulmak istediği halde kurtulması kolay olmayan bir kabahat ve kabahatta bulunur.

Eşinizin Hayız Bulunduğunu Görmek

Karısının hayız bulunduğunu görmek, dünya işlerinin zorlaşacağına; eğer karısı iyi ve dürüst bir bayan ise, dininin kuvvetine; bir kadının hayız bulunduğunu görmesi, onun bir mala haiz olacağına delalet eder.

Adam ya da Kadının Hayız Görmesi

Bir kadının rüyasında regl bulunduğunu görmesi, onun mala haiz olacağına delalet eder. Adam ya da kadının hayız bulunduğunu ve peşinden boy abdesti aldığını görmesi, bu kişilerin dünyada ve ahirette, arzu ve emellerine ulaşacağına tabir edilmektedir.

Bazı tabirciler, adamın kendisini hayız olarak görmesini, yalan söylemesi olarak yorumlarlar. Başka bir rivayete bakılırsa; adamın rüyada hayız hali zinaya tabir edilmektedir. Adamın rüyasında hayız bulunduğunu görmesi, kendisine yakışmayan bir hanımla cinsel bir münasebette olmasına işaret eder.

Hanım Hayızken Kocasının Cinsel Münakaşaya Girmesi

Bir karı rüyada hayız olmasına rağmen kocasının kendisiyle cinsel bir münasebette bulunduğunu görürse, kocası ile birlikte bulundukları şehirden göç ederler.

Evladı Olmayan Kadının Kendini Hayız Olarak Görmesi

Bir başka rivayete bakılırsa, bir bayan rüyasında hayız bulunduğunu görürse, kısır ise evladı olur. Evladı olmayan hanım kendisini aybaşı bulunduğunu görmesi yakında evladı olacağına işarettir. Tane görülmesi, ibadetin zayıf olduğuna da işarettir.

Hamile Kadının Hayız Bulunduğunu Görmesi

Hamile kadının hayız bulunduğunu görmesi, adam çocuk doğurmasına işaret eder.

Tane Kadının Yere Damlamasını Görmek

Tane kanın bir yere damladığını görmek, fesat olduğunuza yorumlanır. 

Bakınız; Hayız. 

Bir başka tabire bakılırsa de: Rüyada hayız bulunduğunu gören şahıs, eşine cinsel anlamda yakın olur. Hanım kendisinin hayız bulunduğunu görse, günah sayılan bir işe bulaşır. Yıkansa günahtan tövbe eder, üzüntü ve kederi gider. Bir karı kendisinde hayız kanı olmayan bir kan bulunduğunu görse, kendisi için bir tane haline gelen ve kurtulmak istediği halde kurtulması kolay olmayan bir kabahat ve kabahatte bulunur. 

Bir karı rüyada hayız olmasına rağmen kocasının kendisiyle eşeysel münasebette bulunduğunu görürse, kocası ile birlikte bulundukları şehirden göç ederler. Bazı tabirciler, adamın kendisini hayız olarak görmesi, yalan söylemesi olarak yorumluyorlar. 

Başka bir rivayete bakılırsa de; adamın rüyada hayız bulunduğunu görmesi, kendisine helal olmayan bir hanımla eşeysel münasebette olmasına işaret eder. 

Ebu Said El Vaiz e bakılırsa; bir bayan hayız bulunduğunu görürse, eğer kısır ise evladı olur. Bazı yorumcular, hayız görmek yalana delalet eder, diyorlar. 

Es Salimi’ye bakılırsa; yaşlanmış bir kadının kendisini kirlenmiş görmesi ecelinin yaklaştığına, minik kızın bu rüyayı görmesi bikrinin (kızlığının) izalesine işarettir.

Bir rivayete bakılırsa yaşlanmış hanım ile minik kızın hayız görmesi ölüme, öteki bir rivayete bakılırsa de, minik kızın bu rüyayı görmesi evleneceğine işarettir. 

Tane

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir