Rüyada Ahireti Görmek

Ek olarak bkz: Ahiret Günü, Ayet Okumak, Tekasür Suresi

Rüyada ahireti görmek, fazlaca hayırlı vakalar yada durumlar yaşanacağının habercisidir. Uzun zamandan beri yapmak isteyip de yapamadığınız bir şeyi yapacağınız yada uzun süreden beri almak isteyip de alamadığınız maddi kıymeti olan bir şeyi sonunda alabileceğiniz anlamına gelir. Kısaca dünya hayatında arzu edilen her türlü şeye ulaşılacağı olarak yorumlanır. 

Rüyada ahireti görmek ne demek rüya sahibinin dünyevi dünyada kalbi temiz, merhametli, hayırlı işler icra eden, yardımsever biri olduğuna bu yüzden de bu dünyada maddi anlamda ödüllendirileceğine bununla beraber da kalp huzurunu yakaladığı için içsel ferah yaşayacağına işaret eder. Rüyayı gören kişinin dünyada yapmış olduğu iyilik ve yardımlardan dolayı öteki dünyada da refah bulacağına delalet eder. Rüyayı gören kişinin hem bu dünyada hem diğer dünyada rahata ereceği olarak yorumlanır.

Rüyada Ahiret Gününü Görmek

Rüyada ahiret gününü görmek rüya sahibinin hedeflerini gerçekleştireceği, mutlu ve rahat bir yaşam süreceği, kişinin ağız tadının yerinde olacağı şeklinde yorumlanır. Eğer rüya sahibi bekarsa karşısına güzel ve hayırlı kısmetin çıkacağı hatta birkaç hayırlı kısmeti arasından birini seçmek zorunda kalacağını, rüyayı gören kişinin kaderinin yüzüne güleceğini işaret eder. 

Bazı alimlere nazaran ise rüyada ahiret görmek yaşanmış olan bir hezimet, bir hayal kırıklığının peşinden yaşanmış olan bu olumsuzlukların etkisiyle yine bir diriliş, tekrardan ve en güzel yerinden temiz bir sayfayla baştan başlayışın habercisidir. 

Rüyada ahiret görmek rüya sahibinin kuvvetli, güçlü ve kolay yıkılmayan yapıda biri bulunduğunu gösterir.

Rüyada Ahirette Hesap Vermek

Rüyada ahirette hesap vermek, rüyayı gören kişinin dünya hayatında kul hakkı yemediğine, yaşamında verilemeyecek bir hesabı olmadığına, kalbinin temiz ve yolunun açık olduğuna işaret eder. Rüya sahibinin bu dünyadan kul hakkı yiyerek göç etmekten çekindiğine işaret eder. Ahirette hesap verirken ağladığını gören bir kimse hem dünya hem de ahirette refah yakalayacak, dünyada hiçbir fenalık onu bulmayacak anlama gelir.

Rüyada Ahirette Bulunduğunu Görmek

Rüyada ahirette bulunduğunu görmek rüyayı gören kişinin şansının yaver, bahtının açık olacağı, iyiliklerle ve güzelliklerle karşılaşacağını işaret eder. Eğer rüya sahibi hasta ise en kısa zamanda şifasını bulacak anlama gelir. Rüyayı gören şahıs bir umutsuzluk ve karamsarlık içinde ise tam tersi aslen hayırsız yada olmayacak diye düşündüğü bir olayın aksine olacağı ve bununla beraber hayır getireceğini delalet eder. Kafasında sual işaretleri bulunan rüya sahibinin bu sorularına cevaplar bulup hayatında mühim değişimler yaşayıp mutlu olacağını işaret eder.                                                                

Rüyada Ahirette Namaz Kılmak

Rüyada ahirette namaz kılmak kurulu bir seviye, yeni bir yaşam yada yeni bir iş olarak yorumlanır. Rüyayı gören kişinin rızkının artacağına, helal ve hayırlı dünya mallarına haiz olacağına işaret eder. Bazı alimler tarafınca rüyasında ahirette namaz kılan kişilerin gerçek hayata şifalı bir ele haiz oldukları yada olacakları şeklinde yorumlanır. 

Eğer rüyada bir cemaat eşliğinde ahirette namaz kılıyorsa rüya sahibi ailesi yada yakın çevresinden en kısa zamanda büyük bir destek alacağı ve bu sayede işinde ademe atlayacağı, eğer bekarsa da yakın çevresinde birinin bulmuş olduğu bir kısmeti ile baş göz edileceğini işaret eder.

Rüyada Ahiretten Haber Almak

Rüyada ahiretten haber almak rüya sahibinin maneviyatının fazlaca güçlü, dini tüm bir insan bulunduğunun habercisidir. Rüyayı gören kişinin bu dünya kadar ahiret yaşamını da önemsediği ve bu yüzden de hayırlı ve doğru bir insan olduğu şeklinde yorumlanır. Hatta günlük yaşamında çevresindeki insanlara yararlı akıllar verdiği, yol gösterdiği, insanların iyiyi kötüden ayırmalarına destek bulunduğunu işaret eder. 

Bazı alimlere nazaran ise rüyada ahiretten haber aldığını gören kimselerin dünya yaşamında kendilerine dikkat etmesi gerektiği, hayatlarında yolunda olmayan bir şeylerin varlığına delalet etmiş olduğu şeklinde yorumlanmaktadır.

Ahireti Görmek

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir