Rüyada Ak Sakallı Dede Görmek

Rüyada ak sakallı dede görmek, rüyayı gören kişinin çevresinde mevcud ve ona hayır duası eden bir kişinin varlığına delalet eder. Rüya sahibinin elde etmiş olduğu başarının, elde etmiş olduğu mutluluğun onu kendi bakış açısından sakınacak kadar fazlaca seven birinin yardımıyla bulunduğunu işaret eder.

Rüyada görülen ak sakallı dede, uzun zamandan beri istediğiniz, arzuladığınız bir dileğinizin olduğu fakat gerçekleşmesinin fazlaca zor hatta neredeyse olanaksız bulunduğunu düşündüğünüzü fakat bu düşüncenizin aslına bakarsak yanlış bulunduğunu, birazcık daha sabrederseniz ve zamanını beklerseniz en hayırlı halde gerçekleşeceğini yalnız birazcık daha fakat fazlaca azca sabır etmeniz gerektiğine delalet eder. Eğer ak sakallı dede sizin sırtınızı sıvazlıyorsa ya da bir halde size temas edip dokunduysa dünya hayatında fazlaca ani ve beklenmedik bir zamanda fazlaca büyük bir maddi varlığa haiz olacağınıza işaret eder.

Rüya sahibi ak sakallı dede ile ağlayarak hitabı, rüya sahibinin buhranda, bunalımda olduğu, bir türlü çözemediği bir sıkıntısının olduğu fakat bu sıkıntısını yakın çevresinde bulunan fakat asla tahmin etmeyeceği bir şahıs tarafınca çözüleceği ve o kişiden kuvvetli bir içsel destek alacağı şeklinde yorumlanır.

Bazı alimlere bakılırsa rüyada ak sakallı dede gören kimse yanlış kararlar almak üzeredir ve bu rüya bir uyarı niteliğindedir. Rüya sahibinin çevresindeki fena niyetli ve fesat birinden etkilenerek yanlış yapmak suretiyle bulunduğunu eğer bir an ilkin farkına varmazsa maddi bilhassa de içsel kayba uğrayacağını ve mutsuz olacağını fakat farkına varırsa aksine maddi ve içsel kazanç sağlayacağını ve fazlaca mutlu olacağını işaret eder.

Rüyada Ak Sakallı Dede ile Konuşmak

Rüyada ak sakallı dede ile konuşmak, rüya sahibinin yakın çevresinde maneviyatı güçlü, inançlı, Tanrı korkusu olan ve engin tecrübeli biri olduğuna işaret eder.

Rüyayı gören kişinin kafasının bir mevzuda karışık olduğu, önünde iki seçenek olduğu ve bunlardan birini tercih etmek zorunda kalmış olduğu fakat doğru sonucu verememekten korkmuş olduğu için bir türlü son kararını veremediğine işarettir. Bundan dolayı de çevresindeki o engin tecrübeli, maneviyatı güçlü yakınına danışacağı ve o kişinin de doğru bir halde rüya sahibinin yolunu aydınlatacağı ve rüya sahibinin bundan dolayı o kişiye fazlaca yakarma edeceği şeklinde yorumlanır.

Rüyada ak sakallı dede ile konuşmak bilge, yol aydınlatan, maneviyatı kuvvetli birine delalet etmiş olduğu benzer biçimde rüya sahibinin kuvvetli maneviyatına da işaret etmektedir. Rüyayı gören kişinin maneviyatı hakikaten güçlüyse sıkıntısından, probleminden kendi iç sesi ile çıkacağı fakat maneviyatı o denli da güçlü değilse çevresindeki alim birinden içsel güç alarak çıkacağı anlamı taşır.

Rüya sahibi ak sakallı dede ile konuşurken dedenin kendine kızdığını gördüyse, rüyayı gören kişinin çevresindeki iyi niyetli olmayan kişilerin etkisiyle yanlış, hoş olmayan bir yola girmek suretiyle olduğu, eğer o art niyetli kişilere uyarsa şansı, bereketi ve yolunun kapanacağı fakat eğer uymazsa şansının, bereketinin ve yolunun açılacağı şeklinde yorumlanır.

Rüyada Ak Sakallı Dedenin Elini Öpmek

Rüyada ak sakallı dedenin elini öpmek, rüyayı gören kişinin yükselip basamak atlayacağına rivayet eder. Rüya sahibi okuyorsa eğitim alanında fazlaca yükselecek hatta isminin ve namının herkesçe duyulacağına, eğer rüya sahibi bir işverense yeni iş kollarına atılacağına, bir çalışan ise kendisine ilişkin bir işyeri edineceğine işaret eder.

Rüyada öpülen el ak sakallı ve nur yüzlü birine aitse şansın ve bereketin artacağı, rüyayı gören kişinin talihin aniden döneceği ve çevresinde kendine yol gösteren hayırlı, verimli insanların artacağı şeklinde yorumlanır.

Rüyada el öpmek berekettir, çoğalmaktır ve bazı alimlere bakılırsa rüya sahibi eğer evli ise güzel, bereketiyle gelecek, talihli bir çocuk sahibi olacağı ve bu çocuğunda doğmasıyla beraber ailenin sorun ve derdinin giderek hafifleyip uçacağı ve hiçbir sıkıntılarının kalmayacağı şeklinde yorumlanır.

Rüyada Ak Sakallı Dedeler Görmek

Rüyada birden fazla ak sakallı dede görmek kısmetin, bereketin, şansın ve talihin şu ana kadar olan durumlardan iki katına çıkacağına ve bu durumun yaşam süresince devam edeceğine işaret eder.

Rüyayı gören kişinin bir araya gelip yardım istemek istediği, sorununa çözüm bulacağı ve kendisine yol göstereceğine inanılmış olduğu şahıs ya da kişilerle bir araya gelme fırsatı yakalayacağı şeklinde yorumlanır.

Bazı alimlerce rüyada birden fazla ak sakallı dede görmek, rüya sahibinin hayatında yolların ansızın dallanarak birden fazla yola ayrılacağı ve rüya sahibinin de bu durumdan dolayı karar veremeyip fazlaca zorlanacağı ve çevresinde de danışabileceği, düşünce alabileceği kimsenin olmadığı ve bu durumdan da fazlaca rahatsız olduğu şeklinde yorumlanır.

Eğer rüyada görülen ak sakallı dedeler kendi aralarında tartışıyorlar ise rüyayı gören kişinin kafa karışıklığının sav zamanda gideceği ve bunu da içindeki güç ile yapacağı anlamına gelir.

Ek olarak bkz: Ak Saçlı, Aksakal ve Bıyık

Ak Sakallı Dede 

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir