Rüyada Alkol Almak Görmek

Rüyada alkol almak, rüyayı gören kişinin dinimizce uygun olmayan, tasvip edilmeyen bir ortamda bulunduğunu, dinimizce tasvip edilmeyecek tarzda hareket eden, bu yönde negatif yaşam koşullarına haiz arkadaşları bulunduğunu işaret etmektedir.

Tanrı yolundan sapmış, ondan uzak bir yaşama haiz olunduğuna da tabir edilen rüya, bazı rüya tabircilerine gore helal olmayan bir şeye göz dikilip el uzatıldığını, rüya sahibi eğer iş sahibi ise haram bir kazanç elde ettiğini, rüya sahibinin fenalık meydana getiren, fikri muntazam olmayıp şeytani şeylere çalışan, terbiye yönünden fazlaca sağlam olmayan, zayıf biri bulunduğunu işaret eder. Eğer rüyayı gören şahıs bekar ise hayatına eş olarak alacağı kişinin terbiye yönünden ve dini inanç yönünden zayıf bir insan olacağının habercisidir ve bu rüya bir haberci rüya olarak yorumlanmaktadır.

Rüyada yakın çevrenizden tanıdığınız bir insanoğlunun elinden alkol alıyorsanız, o kişinin gerçek hayatta sizi etkileyeceği, yoldan çıkaracağı ve eğer dikkat etmezseniz tinsel olarak kayba uğrayacağınızı, bu şekilde de kalmayıp maddi zarar da alacağınızı delalet eder.

Rüyada asla tanımadığınız bir insanoğlunun elinden alkol alıyorsanız yaptığınız hatalar, günahlardan dolayı vicdan azabı duyacağınızı, bu vicdan azabını hafifletmek için zararınızın dokunduğu insanlara yardım edeceğinizi ve sonunda da tövbe ederek Tanrı’tan af dileyeceğinize rivayet edilir.

Rüyada Alkolik Bulunduğunu Görmek

Rüyada alkolik bulunduğunu görmek sorun, üzüntü ve hayatta yaşanacak büyük değişikliklerin habercisidir. Rüyayı gören kişinin, sıkıntıya girmesine niçin olacak bazı ciddi vakalar yaşayacağına, rüya sahibinin seçmek zorunda olacağı bir tercih ile baş başa kalacağına ve kişinin yanlış, ahlaklı olmayan bir karar verip yaşamının alt üst olacağına delalet eder.

Bazı rüya tabircileri rüyada alkolik bulunduğunu gören kişilerin fazlaca günah işlediklerini, bundan dolayı de şifası ya da çözümü olmayan bir duruma düşeceklerini bundan dolayı de tövbe edilmesi icap ettiğini, Tanrı’tan şifa istenmesi icap ettiğini söylemektedirler.

Rüyada alkolik olduğundan hastaneye yattığını gören kimse, zamanında fazlaca günahlar işlemiş, çevresindeki insanlara zararlar vermiş ve Tanrı’ın doğru yolundan ayrılmış olmasına karşın eğer tövbe ederse kabul olacağı ve düzenine yine kavuşacağı şeklinde yorumlanır.

Eğer rüyayı gören şahıs, rüyada alkolik olduğundan dışlanıyorsa, rüya sahibinin etrafına ziyanı dokunan fena niyetli bir şahıs olmasına rağmen çevresinde Tanrı’ın yolunda olan, iyi niyetli bazı insanların bulunduğunu ve bu insanların yüzü suyu hürmetine rüya sahibinin de işlerinin yolunda gittiğini göstermektedir.

Rüyada Sarhoş Olmak

Rüyada sarhoş olmak rüya sahibinin zevkine, sefasına, dünya mallarına düşkün bulunduğunu işaret etmektedir. Rüya sahibinin gam ve kederi olmadığının, rahatına düşkün bulunduğunun, öteki dünyayı düşünüp kaygı etmediğinin bundan dolayı de inanç gücü zayıf olduğundan günaha korkmadan bulaşıp, paraya, şana, şöhrete ulaşmak için hak yemekten çekinmediğinin göstergesidir.

Rüyada sarhoş olup kustuğunu görmek gören birinin rüyası, eğer dünya hayatında yaptıkları yanlış ve günahlardan dolayı tövbe ederse kabul olacağı, bundan dolayı de rüya sahibinin doğru yolu en kısa zamanda bulması gerektiği şeklinde tabir edilir.

Rüyada sarhoş olup ağladığını görmek, rüya sahibinin fazlaca kalpten istediği bir dileği bulunduğunu, gerçekleşmesi için tüm maddi desteğini harcamaya hazır bulunduğunu fakat bu dileğinin, isteğinin maneviyatı güçlü olmadığı için, günahkar bir yolda olduğundan gerçekleşmediğini delalet eder.

Eğer rüyada sarhoş bulunduğunu gören kimse kahkahalar atarak, sesli bir halde gülüyor ise kişinin kısa sürede fazlaca büyük bir maddi kayba uğrayacağına, bunun sebebinin almış olduğu ahlar olduğuna, maddi kayba uğradığında da çevresinden yardım isteyeceğine fakat kimsenin yüzüne bakıp da yardım etmeyeceğine rivayet edilir. 

Bazı yorumculara gore, rüyada sarhoş olmak maddi açıdan büyük bir bolluk yaşanacağı ve kişinin yeni mal mülk sahibi olacağına da yorumlanmaktadır.

Rüyada Sarhoş Olup Ağlamak

Rüyada sarhoş olup ağlamak, rüyayı gören kişinin aslen temiz bir kalbe haiz bulunduğunu fakat çevresinde bulunan fena niyetli, günahkar ve ahlaksız insanların tesirinde kaldığını ve o insanlara uyarak yoldan çıktığını bundan dolayı de dünya hayatında talep ve arzularına kavuşamayacağını işaret eder.

Rüya sahibinin belli bir vakit sonrasında her şeyin farkına varacağını fakat artık çevresindeki iyi niyetli gerçek dostlarını yitirmiş olacağını, bundan dolayı de vicdan azabı çekip tövbe edeceğine rivayet edilir.

Eğer rüyada sarhoş olup birinin omzunda ağlıyorsa, rüya sahibinin bir mevzuda çıkmaza düşeceğine ve bu durumu günah olan yollardan çözmek yerine bu mevzuda destek için çevresindeki insanların kapısını çalacağına fakat işlediği günahlardan dolayı bir türlü destek bulamayacağına bundan dolayı de yine etik olmayan, terbiye dışı işlere yine bulaşıp yaşamını devam ettireceği şeklinde yorumlanır.

Rüyada Alkol Almak Ruhsal Yorumu

Rüyada alkol almak bilhassa gerçek hayatında alkol kullanan, alkol bağımlısı olan insanların çoğunlukla görmüş olduğu bir şuur altı rüyadır. Çoğu zaman alkol tedavisi olan kişiler gerçek hayatlarında alkol tüketemedikleri için ve durumdan rahatsız oldukları için bu tür rüyaları görürler. Bazı durumlarda günlük hayatta alkol almayan ya da alkol arzusu çekmeyen insanlarda bu tür rüyalar da görmektedirler. Bunun sebebi de o kişilerin gerçek hayatlarında bazı durumlardan dolayı fazlaca sıkıldıkları, gevşemeye, rahatlamaya gerekseme duydukları fakat bunu maddi ve tinsel yönden rahat olmadıkları için bir türlü yapamadıkları için görmektedirler. 

Bazı durumlarda da günlük hayatında alkol almasa da kişiler gün içinde yaptıkları konuşmalar yada izledikleri filmlerden, haberlerden etkilenerek de bu benzer biçimde rüyalar görebilirler. Meydana getirilen bazı araştırmalar sonucunda da günlük yaşamında alkol kullanmayan hatta bu duruma fazlaca karşı olup da sözleriyle bunu devamlı dile getiren insanların rüyalarında alkol alarak sarhoş olduklarını gördükleri tespit edilmiştir.

Ek olarak bkz: Bağımlı Görmek, Alkol 

Alkol Almak

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir