Rüyada Allah ile Konuşmak Görmek

Ek olarak bkz: Tanrı’ı Anmak, Namaz Kılmak, Melek Görmek

Rüyada Tanrı ile konuşmak, her insana nasip olamayacak, fazlaca makbul ve fazlaca kutsal bir rüyadır ve rüyanın içeriğine bakılırsa anlamı da değişmiş olur. Genel olarak rüya sahibinin hayatında Tanrı’ın her türlü yardımını alacağını, darda kalmayacağını, verimli ve bolca kazançlı bir işi olacağını, mutlu ve rahat bir yaşam süreceğini işaret eder.

Rüyada Tanrı ile mutfakta konuştuğunu görmek, rüyayı gören kişinin iş yaşamını değiştireceğini eğer bir iş yeri sahibi ise de değişik bir işyeri daha açıp kazancını daha da arttıracağını ve kazanılmış olduğu para da helal olduğundan bereketlenip bollaşacağını delalet eder.

Rüyada Tanrı ile hastanede ya da hastanın başlangıcında konuşmak, rüya sahibi eğer kendi hasta ise sav zamanda şifasını bulacağını eğer yakın çevresinde hasta birisi var ise o insanoğlunun kısa sürede şifasını bulacağını ve sağlığına kavuşacağını rivayet eder. 

Rüyasında kendi odasında, yatağında oturup Tanrı ile konuşmak, rüya sahibinin kalbinin temizliğine, maneviyatının güçlü olduğuna ve bundan dolayı de huzuru ve mutluluğu yakaladığına işaret eder. 

Rüyada gökyüzünde ya da bulutlara çıkarak Tanrı ile konuştuğunu görmek, rüya sahibinin hem bu dünyada hem de öteki dünyada rahata ve huzura ereceğini müjdeleyen bir rüyadır. Kişinin ne istese elde ettiğini, içinde ukde kalmadığını ve pişmanlıklar yaşamadığını delalet eder. 

Rüyada Tanrı ile konuşurken ağlamak, rüya sahibinin vicdan azabı yapmış olduğu bir şey yaşadığını, bu vicdan azabını yok etmek için fazlaca yakarış ettiğini, namaz kıldığını fakat bu vicdan azabının bir türlü gitmediğini ve bundan dolayı de acı çektiğini işaret eder.

Rüyada Tanrı’ı Görmek

Rüyada Tanrı’ı görmek, rüyayı gören kişinin verimli, kısmetli bulunduğunu, Tanrı’ın şefaatinin bu şahıs üstünde bulunduğunu, sayısız nimetlerin önüne sunulduğunu işaret eder. 

Rüyada camide namaz kılarken Tanrı’ı görmek rüya sahibinin yakarma, namaz ve maneviyat anlamında birçok kişiye örnek bulunduğunu, maneviyatı zayıflayan insanlara kılavuzluk ederek yeniden bu kişilerin maneviyatlarını pekiştirdiği ya da doğru yoldan çıkan kişilerle sohbetler ederek bu kişileri yeniden iyi ve ahlaklı bir yola soktuğunu delalet eder.

Rüyada Tanrı’ı gördüğünde kahkaha atmak rüyayı gören kişinin etrafındaki bir insanoğlunun devamlı duasını aldığını, bu yakarış yardımıyla işlerinin yolunda gidip verimli kazançlar elde ettiğini ve gene bu dualar yardımıyla kazadan beladan korunduğunu rivayet eder. 

Rüyada Tanrı’ı gördüğünde hıçkırarak ya da sesli bir halde ağlamak, rüya sahibinin çevresinde onu doğru yoldan çıkarmak isteyen insan görünümlü bir şeytanın varlığına işaret eder. Bu rüya, rüya sahibi için bir uyarıcı rüyadır ve bu fena amelli insanoğlunun, rüya sahibini yoldan çıkarmak ve elinde avucunda bulunan hem maddi hem de tinsel her şeyi kaybetmesini sağlamak için elinden geleni yaptığını ve rüya sahibinin bunun bilincinde olmayıp o kişiye devamlı iyi niyetle yaklaştığını fakat dikkat etmez ve farkına varmazsa büyük kayıplar yaşayabileceğini işaret eder. 

Rüyada Tanrı’ın suretini gökyüzünde görmek rüya sahibinin yaşayacağı huzurun ve mutluluğun her iki dünyada da kalımlı olacağını delalet eder. Kişinin iyi niyetle kalbinden geçirdiği her şeyi yaşayacağını işaret eder.

Rüyada Tanrı’ı Zikretmek

Rüyada Tanrı’ı zikretmek görülebilecek hayırlı rüyalardan biridir. Rüya sahibinin yaşamış olduğu her anda Tanrı’ı hatırladığını, daha doğrusu Tanrı’ı asla unutup aklından çıkarmadığını işaret eder. Rüyayı gören kişinin ağız tadının yerinde bulunduğunu, fazlaca büyük sıkıntılar yaşamadığını, sağlığının yerinde bulunduğunu ve bu huzurunun da devam edeceğini müjdeler. 

Bazı rüya alimleri rüyada Tanrı’ı zikreden kişiyi “şükrü eda eden kimsedir” şeklinde yorumlarlar. Doğrusu dini tüm bir insan olarak yorumlarlar.

Rüyada Tanrı’ı zikreden şahıs talebe ise, rüya sahibinin eğitim hayatında fazlaca yükseleceğine ve iyi bir konuma gelmiş olarak çevresindeki öğrencilere destek olan, onları pozitif yönde yönde etkileyen bir öğretici olacağına rivayet eder.

Rüyada Tanrı’ı zikreden şahıs bekar ise, kendisine hayırlı ve maneviyatı güçlü bir eş talibi geleceğine ve akrabaları aracılığı ile kendisine yönelen bu eş talibi ile kısa bir süre sonrasında mutlu ve rahat bir evlilik yapacağına delalet eder.

Rüyada bir çocuğun ya da bir bebeğin Tanrı’ı zikrettiğini görmek, rüya sahibinin asla beklemediği aniden ve umudunu kaybetmişken eline senelerdir beklediği ve düşsel olan bir fırsatın geçeceğine ve bu fırsat yardımıyla içinde hep eksikliğini hissettiği bir durumu karşılayacağına ve rahatlık bulacağına rivayet eder. Doğrusu rüya sahibinin hayalini gerçekleştireceğine işaret eder.

Rüyada Tanrı’a Secde Etmek

Rüyada Tanrı’a secde etmek, rüyayı gören kişinin elde edeceği başarı ve kudretin habercisidir. Rüya sahibinin zorluklarla savaşım ettiğini ve bu mücadelenin ekmeğini artık yiyeceğini ve mutlu olacağını işaret eder. 

Rüyada bir camide Tanrı’a secde etmek, rüyayı gören kişinin bir karar vermek zorunda kalacağını ve bu sıkıntılı sonucu kuvvetli maneviyatı yardımıyla doğru bir halde vereceğini ve bu karar sonrasında da yaşamını rahat bir halde fazlaca savaşım gerektirmeden rahat olarak devam ettireceğini delalet eder. 

Evinin çatısında ya da damında Tanrı’a secde etmek, rüya sahibinin Tanrı’a yakınlaşmak ve maneviyatını güçlendirmek için fazlaca çaba sarf ettiğini, bu yolda ailesi, arkadaşları ve yakın çevresinden vazgeçtiğini fakat aslına bakarsak bu yola onlarsız giremeyeceğini ve onların da desteğini alması icap ettiğini işaret eden uyarıcı bir rüyadır. 

Rüyada zenci bir kadının ya da adamın Tanrı’a secde ettiğini görmek, rüya sahibinin ansızın, asla beklemediği aniden toplu bir para kazanacağına fakat bu para ile hem doğru yoldan sapabileceğine hem de tam tersi bu parayı helal yollarda harcayarak bereketlendirebileceğine işaret eder. Doğrusu rüyayı gören kişinin sınanacağının habercisi olan bir rüyadır.

Rüyada Tanrı’a El Açıp Yakarma Etmek

Rüyada Tanrı’a el açıp yakarış etmek, rüya sahibinin belli bir süre sonrasında toplumda mühim bir şahıs olacağını işaret eder. Rüyasında el açıp Tanrı’a yakarış eden kişinin Tanrı’ın yardımıyla her işi yolunda gider, karşısına fazlaca iyi fırsatlar çıkar ve yolu da bahtı da açık olur. 

Rüyada namaz sonrasında Tanrı’a el açıp yakarış etmek kişinin ağız tadının, keyfinin ve sağlığının dünya yaşamında asla bozulmayacağını ve mutlu bir dünyevi yaşam yaşayacağını işaret eder. 

Rüyada yakarış etmiş olduğu için azarlandığını ya da dövüldüğünü görmek, rüyayı gören kişinin tüm dualarının kabul olacağını, hayalini kurduğu şeyleri yaşayacağını, çevresindeki dini tüm olmayan ve Tanrı’a inanmayan arkadaşlarından kurtulacağını delalet eder.

Rüyada Tanrı’a İsyan Etmek

Rüyada Tanrı’a isyan etmek, rüya sahibinin yaşamış olduğu bir vakadan ya da birlikte yaşamış olduğu bir kişiden razı olmadığını işaret eder. Rüyada Tanrı’a kahkaha atarak ya da dalga geçerek isyan etmek, rüyayı gören kişinin Tanrı’ın gazabına uğrayacağını ve yapmış olduğu hatalardan dolayı kayıplar yaşayacağını fakat bu kayıplardan sonrasında pişman olup yeniden iyi bir insan olacağını delalet eder

Rüyada Tanrı’a isyan ederek ağlamak, rüya sahibinin iyi ve doğru olmayan davranışlar sergilemeye zorunlu bırakıldığını bundan dolayı de vicdan azabı çektiğini, bu vicdan azabını giderebilmek için de devamlı insanlara yardım ettiğini işaret eder.

Tanrı ile Konuşmak

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir