Rüyada Asker Görmek

Başlarında kıymetli biri bulunan asker topluluğu Müslümanlar için Tanrı tarafınca bir yardım ile ödüllendirilecekleri şeklinde tabir olunur. Rüyada bir şehre ya da yerleşim alanına askerlerin girmesi, yağmur ve bereketin toprakları şenlendireceğine işaret eder. 

Rüyada başıbozuk asker görmek, çapulcu ve ayaktakımı kimselere delalet eder. 

(Ek olarak Bakınız; Ordu, Nöbetçi Asker, Askeri Bando)

Rüyada asker olmak, zorluklara karşın varlıklı ve meşhur olabilmek anlamına gelir. Askeri silahsız görmek, iyi bildiğiniz birisinin size kötülüğünün dokunacağına işarettir. Bir mevzuda karar vermeden ilkin oldukca iyi düşünmelisiniz, aksi takdirde büyük hatalar yapabilirsiniz.

Rüyada görülen asker güç, itimat, başarı, inanılacak dost anlamına gelir. Rüyasında askeri üniforma giyen bir kimsenin hayatında iyi değişimler olacak anlamına gelir. Bir geçit resmi gören şahıs de toplumda istediği duruma gelir.

Rüyada askerleri perperişan sersefil bir halde gördüyseniz ve onların içinden biri şeklinde görmüyorsanız kendinizi kendi dünyevi hayatınızda bir yılma yaşayacaksınız, hayatınızda üstünüzden atamadığınız bir atalet süreci başlamış olacak anlamına gelir. Dışardan bu duruma şahit olacaksınız sadece, gücünüz bu durumu aşmaya yetmeyecek bir tür yardım almanız icap ettiğinin habercisidir.

Rüyada asker görmek kudretle yorumlanır. Rüyada bir generalle konuştuğunuzu görmek, işlerinizde hiçbir vakit zorlukla karşılaşmayacağınıza delalet eder. Bir er olarak bir askeri büroda çalıştığını görmek, hükümet dairelerinde olan işlerinizi kolaylıkla neticelendireceğinize; bir askeri birlik içinde eğitim yaptığınızı yada ekip halinde bir caddeden geçtiğinizi görmek, çalıştığınız yerde sevildiğinize ve devamlı için hizmetinizden faydalanılıp takdirle anılacağınıza işarettir. 

Bir başka rivayete gore de: Rüyada bir asker, peygamber, devlet adamı ya da bir alim ile görülüyorsa, müminler hakkında desteğe işaret eder. Bir kimse rüyada bir şehre yada bir sokağa ya da bir mahalleye asker geldiğini görse, o bölgelere yağmur yağar. Bazı tabirciler, asker görmeyi, müminler için kurtuluş ve zalimlerden intikam alma olarak da yorumlamaktadırlar.

Kadınsanız ve rüyada asker olduğunuzu görmek, başarı ve zenginlik için tüm gücünüzle çalışmanız gerektiğine, normalde sizden beklenmeyen şeyleri de gerçekleştireceğiniz anlamına gelmektedir. Rüyada büyük ve şanlı bir komutanın emrinde muharebeye katılmak, oldukca mutlu olduğunuza, kendi zaferinizle sarhoş olacağınıza işaret eder.

Rüyada asker evinde olmak, kişinin hanesinde bir hastalanma söz mevzusu olacağına işarettir. Rüyada kışla içinde asker görmek, eski bir dosttan yardım alınacağının habercisidir. Rüyada askeri hasta görmek, birisine yardım etmek istediğiniz halde fena niyetli biri tarafınca engellendiğinize, her adım attığınızda bu şahıs tarafınca bir adım geri çekildiğinize işaret eder.

Rüyada sivil asker görmek, rüya sahibinin meşhur birisi olacağına yorulur. Kişinin hayatında bir oldukca güçlük yaşayacağına, bu zorluklara karşın yaşama sevincini kaybetmeyeceğine, hayata sımsıkı sarılacağına işaret etmektedir.

Rüyada silahsız asker görmek, tanıdığınız bir kadının kötülüğüne maruz kalacağınıza işarettir. Rüyayı gören şahıs bir bayansa ve bir askerle oturup söyleşi ediyorsa ya da konuşuyorsa bir muradı olacak ve muradı için sabrının sonunda o muradına ereceğine işaret eder.

Rüyada askerlerin sıra halinde bir yere hücum etmek suretiyle hareket ettiğini ve sizin de bu durumdan gururlanıp heyecanlandığınızı görüyorsanız bir işi başarmak için ihtiyacınız olan enerjiyi kendi içinizde bulacaksınız ve etrafınızdaki her şey de bu duruma hizmet edecek anlamına gelir.

Rüyanızda beyazlar içinde bir deniz askeri gördüyseniz uzak bir şehirden güzel bir haber yada kısmet bekliyorsunuz ve bu beklediğiniz kısmet de size güvenli ellerden yada dillerden gelecek anlamına gelir.

 

Asker

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir