Rüyada Atlas Görmek

Atlas: İnce ipekten sık dokunmuş düz renkli, sert ve parlak, altın ve gümüş tellerle işlenmiş kumaş cinsidir.

Nablusi Rüyanızı Bizlere Yazın Sizin İçin Yorumlayalım: Rüyada atlastan bezeklere malik bulunduğunu görmek gören kişinin; dindar, takva sahibi olmasına ve riyasete nail olacağına ya da şerefli ve güzel bir hanımla evlenmesine delalet eder.

Bir kimse rüyada katlanmış bir atlas kumaş satın alsa, o kimse bir cariye satın alır ya da güzel cariyelere malik olur. Bir kimse rüyada atlas elbise giydiğini görürse, Endülüslü ve bekar bir cariye ile evlenir. Fukara kimselerin atlas görmeleri, onların dünyayı talep etmelerine ve halkı bid’ata çağrı etmelerine delalet eder.

Rüyada atlastan bezelere haiz bulunduğunu görmek gören kimsenin, dindar, takva sahibi olmasına ya da şerefli ve güzel bir hanımla evleneceğine işaret eder.

Bir kimsenin rüyada atlastan bezlere mâlik bulunduğunu görmesi; dindar, takva sahibi ve hak ehli olduğuna işarettir.

Rüyada atlas görmek bu rüya bazı kere de şerefli ve güzel bir hanımla evlenmeye delâlet eder.

Rüyada durulmuş bir atlas kumaş satın aldığını görmek, güzel hizmetçilere işarettir. Bekâr bir kimsenin atlas elbisesi giydiğini görmesi, temiz bir hanımla evleneceğine işarettir.

Fakih ve âlim kimselerin atlas elbise görmeleri, dünyayı talep etmekle tâbir olunur ve onlar hakkında noksanlıktır.

Rüyada atlas kumaşı ya da atlas halısı satın aldığını görmek, o kişinin imanının artacağına, makam ve mevkisinin yükseleceğine işarettir. Rüyada atlas kumaştan elbise giymek ise hayırlı bir evlilik yapacağına işaret eder. Daha ilkin başladığınız bir işi başarıyla bitireceksiniz.

Rüyada atlas kumaş satın almak, eşini aldatmaya delalettir. Rüyada atlas elbise giymek ise, iyi bir evlilik yapmak anlama gelir. Güzel ve asil bir hanımla evlenmeye, takva ehli olmaya ve riyasete delalet eder.

Rüyada atlas kumaş satın almak, hovardalık yaparak yaşamın öteki güzelliklerine vakit ayıramamaya; atlas elbise giymek ise iyi ve güzel biriyle evlenmeye işarettir.

( Ek olarak Bakınız; Rüyada İpek Görmek.)

Atlas

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir