Rüyada Atmaca (Hayvan) Görmek

Ek olarak bkz: Yırtıcı Kuş Pençesi

İmam Cafer Sadık: Atmaca görmenin beş tabiri vardır:

1-Sükûnet

2-Mutluluk

3-Müjde

4-Hükmetmek

5-Atmacanın kıymetince mal ve murada ermek.

Beyaz ve uysal bir doğan/ atmacanın emrinizde bulunduğunu görmek, bolca kazanca işaret eder. Yırtıcı ve yırtıcı atmaca görmek ise aşağıdaki şeklinde tabir edilir:

İbn-i Sîrîn: Atmaca yakaladığınızı yada başkasının size atmaca verdiğini ve bu atmacanın size itaat ettiğini görmek, makamınızın ve değerinizin yükseleceğine; elinizde beyaz bir atmacanın bulunduğunu görmek, hükümetten yana makam ve büyüklük göreceğinize; atmacanın elinizden düşüp öldüğünü görmek, bulunduğunuz konumu kaybedip fakirleşeceğinize işarettir.

Kirmanî: Evinizin çatısına atmaca konduğunu görmek, yeni bir yöneticiyle dost olacağınıza ve ondan hayır göreceğinize; atmacanın elinizden kaçıp bir kadının eteğinin altına saklandığını görmek, o kadının güzel yüzlü bir çocuk dünyaya getireceğine; atmacanın ayağında altın yada gümüşten bir çan görmek, o kadının kız evladı doğuracağına işarettir.

Rüyada atmaca (hayvan) görmek, rüya sahibinin hayatında olumsuzluklar yaşayacağına işarettir. Arkadaşları içinde zalim ve bilgisiz bir arkadaşı olacağına işarettir. Rüyada atmaca (hayvan) görülmesi, acımasız ve günahkâr birisinin kendisine zarar vereceğine delalettir. Rüyayı gören kişinin düşmanlarına karşı galip gelemeyeceğine alamettir. Zalim, acımasız ve günahkâr birisi tarafınca iş yerinde ayağı kaydırılacağına delalettir.

Ek olarak Bkz: Doğan Kuşu

Rüyada atmaca (hayvan) görmek ne demek: Rüyayı gören kişinin patronu yada iş arkadaşları ile ciddi problemler yaşayacağına delalettir. Patronu yada makamı olarak kendisinden daha üstün birisinin acımasızlığına işarettir. Yaşamış olduğu bu sorunlardan dolayı işini kaybedecek noktaya gelebilmektedir.

Rüyada görülen atmaca (hayvan) yavrusu ise rüya sahibinin adam bebeği olacağı şekilde yorumlanmaktadır. Bu adam bebeğinin ilerde rüya sahibine ciddi problemler yaşatacağına işarettir. 

Ek olarak Bkz: Kuşun Ağzıyla Yavrusuna Yem Vermesi

Rüyada Atmaca Yakalamak Görmek

Rüyada atmaca yakalamak görmek, rüya sahibinin hayatında hedeflerini tutturacağına işarettir. Rüya sahibi yaşamı içindeki iş ve eğitim hayatında önüne çıkacak hayırlı kapılara delalettir. İş yada okul arkadaşlarına karşı kazanılacak zaferlere işarettir. Ek olarak iş yada okul hayatında başarıları ile kendisinden söz ettireceği şekilde de yorumlanmaktadır. Korktuklarından güvenilir olarak, düşmanlarına karşı galip geleceği şekilde yorumlanmaktadır.

Rüyada atmaca yakalamak görmek ne demek: Rüya sahibinin yeni arkadaşlıklar kuracağına da işarettir. Bu yeni arkadaşları yürekli, dürüst ve gözü kara insanoğlu olacağına delalettir. Rüyayı gören kişinin kuracağı bu arkadaşlıklar kısa zamanda yerini sağlam dostluklara bırakacaktır. Rüya sahibinin başına gelecek her türlü beladan bu dostluklar yardımıyla çıkacağına işarettir.

Rüyada atmaca yakalamak görmek tabiri, rüya sahibinin aşk yaşamı hakkında iyi gelişmeler yaşanılacağı şeklinde yorumlanmaktadır. Rüya sahibi bekar ise, hayatında anlayışlı bir yaşam arkadaşı bulacağına işarettir. O şahıs ile gönül birlikteliği yaşayacağına delalet eder. 

Rüyada Atmaca Avlamak Görmek

Rüyada atmaca avlamak görmek, rüya sahibinin çoğu zaman gönül işleri hakkında gelişimleri şeklinde yorumlanmaktadır. Rüyayı gören kimsenin evlenip mutlu olacağına işarettir. Rüya sahibi evli ve eşi ile problemler yaşıyorsa bu sorunlardan en kısa zamanda kurtulacağı anlamına gelmektedir. Hanesinde birisinin ciddi sıhhat sorunları yaşayacağına alamettir. Bu sorunlardan dolayı rüya sahibinin oldukça fazla gözyaşı dökeceğine anlamına gelmektedir.

Rüya sahibinin ailesinin bir üyesinin boş işler ardında koştuğuna ve gelecek ömrünün heba etmiş olduğu şeklinde yorumlanmaktadır. Rüyayı gören kişinin, iş ve eğitim hayatında yaşamış olduğu sorunları en kısa zamanda çözeceğine işarettir. Sıhhat sorunları yaşıyor ise en kısa zamanda şifa bulacağına delalettir.

Rüyada atmaca avlamak görmek ne demek: Rüya sahibinin iş hayatında her işi özenli bir halde hayata geçirmeye ve iş arkadaşları ile tatsız hadiseler yaşamayacağı anlamındadır. Eğitim hayatında kendine koyduğu her hedefini istisnasız bir halde gerçekleştireceği şeklinde yorumlanmaktadır. 

Rüyada Atmaca Öldürmek Görmek

Rüyada atmaca öldürmek görmek, rüya sahibinden sıkıntılarından üzüntü ve yaşayacağı kederlerinden kurtulacağına işaretle tabir edilmektedir. Rüyayı gören şahıs maddi mevzuda bir ekip sorun yaşayacağına işarettir. Bu sıkıntılardan dolayı mal varlığının bir kısmının elinden gideceğine işarettir. Rüya sahibinin yakın çevresine oldukça fazla oranda borçlanacağına delalettir.

Rüyada atmaca öldürmek görmek, rüya sahibi hasta ise şifa bulacağına işarettir. Rüyayı gören kişinin sevdikleri ile sıhhatli ve rahat bir yaşam geçireceğine delalettir. 

Rüyada Başına Atmaca Konması Görmek

Rüyada başına atmaca konması görmek, rüya sahibinin uzun bir yolculuğa gideceğine işarettir. Bu uzun seyahat iş seyahatinden yada ev taşımasından dolayı şekilde yorumlanmaktadır. Bu yolculuktan sonrasında maddiyat yönünden oldukça kendisine mühim kapıların açılacağına delalettir. Rüya sahibi eğer kendi işini yapıyorsa, kendi işinden ciddi kazançlar sağlayacağı şeklinde yorumlanmaktadır. Rüyayı gören kişinin dost çevresi yada komşusu ile ciddi bir münakaşa yaşayacağına işarettir. Bu münakaşa sonucunda o insanla uzun soluklu küslükler yaşanılacağına tabir edilmektedir. 

Rüyada Evin İçinde Atmaca Görmek

Rüyada evin içinde atmaca görmek, rüya sahibinin evlilik yaşamını üstüne de yorumlanmaktadır. Rüya sahibi eğer bekarsa sert huylu bir eş ile evleneceğine işarettir. Rüya sahibi eğer evli ise eşi ile bir mevzuda oldukça fazla inatlaşacağına delalettir. Aile üyelerinden birisinin kaza yada acı bir haber geleceği şekilde de yorumlanmaktadır. Rüyayı gören kişinin hanesinde bolluk ve bolluk yaşayacağı anlamına gelmektedir.

Atmaca (Hayvan)

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir