Rüyada Besmele Görmek

Rüyada besmeleyi Kur’an harfleri ile güzel ve noksansız olarak yazdığını görmek rızık, sanat, ilim ve her türlü hayırlı işe delalet eder.

Rüyada besmelenin yazıldığı yerden silinmesi, yazılı kağıdın uçup gitmesi ya da imhası, ecelin yaklaşmasına delalet eder.

Rüyada besmeleyle caiz ve uygun olmayan şeyle yazmak inanç zayıflığına; onu aslolan harfleriyle değil de öteki dillerin harfleriyle yazmak, o ülkenin parasına ya da yabancılarla arkadaşlık etmeye işaret eder.

Rüyada besmelede biçim ve ifade görmek noksanlığı din ve dünyalıktaki noksanlığa, bu mevzuda kendinizi sorgulamanız ve doğru yolu bulmak için Tanrı’tan yardım dilemeniz gerektiği şeklinde rüya yorumu yapılır.

Rüyada besmeledeki kelimelerinin yerlerini değişmiş olarak görmek inanç ve akidedeki değişmeye delalet eder. Çok açık ki bilgili olarak kendinizin inanç zayıflığından kuşku etmeye başlamışsınız.

Rüyada güzel bir hat yazısı ile besmeleyi bir evde görmek mutluluğa, güzel akideye ve hayırlı eşe delalet eder.

Rüyada besmeleyi tamamen okumak mal/mülkte artışa ve ziyade berekete, arzu edilen hayırlara ermeye, bu hayırların da size ve etrafınızdakilere bolluk getireceğinin habercisidir.

Rüyada besmeleyi ‘euzü’ ile beraber söylemek korkudan güvenli olmaya, şu demek oluyor ki sizin canınızı sıkan bir şey için Tanrı’tan yardım dilemeye delalet eder.

Rüyada sıkça besmele çekmek beş zaman namaza, namazınızda eksiksiz iseniz o şekilde devam edeceğine; eksikleriniz var ise, onlara daha özenli davranacağınıza işaret eder.

Rüyada bir işe besmele ile adım atmak, eğer iş meşru ve hayırlı ise bolluk ve semeresine; haram ve gayrimeşru işe besmele ile adım atmak, hakla batılı karıştırmaya ve günah işlemeye delalet eder.

Rüyasında besmele çektiğini gören kimse tüm sıkıntılarından kurtulur, ferah ve aydınlık günlerin başlangıcına işarettir. Besmele çeken kimse korunur.

Rüyada bir besmeleyi güzel bir hat ile yazılmış görmek; ilme, hidayete ve besmelenin bereketi ile bolca rızka delalet eder.

Rüyada güzel bir yazı ile besmele yazdığını görmek; rızka, ilim ve sanattan paydaş olmaya delalet eder.

Rüyada ölü bir kimsenin besmele yazdığını görmek ise o mevtanın Tanrı’ın rahmetinde olduğuna delalet eder.

Kimi zaman de rüyada besmeleyi yazmak, ziraatta kazanç ve berekettir. Bir kimsenin besmeleyi yazdıktan sonrasında yazdığını imha ettiğini yada kuşlardan birinin besmeleyi yazıldığı yerden kapıp uçtuğunu görmesi; rızkın bitmesine, ecelin yakınlığına delalet eder.

Rüyada demir bir kalemle besmeleyi yazdığını görmek kuvvete, rızka ve işte sebata işarettir.

Rüyada gözü ağrıyan birinin besmele görmesi, gözündeki hastalığın şifa bulacağına delalet eder.

Rüyada besmeleyi kağıt üstüne yazdığını görmek, güzel ve sevabı oldukca bir hayır işleyeceğine işarettir.

Rüyada besmeleyi yufka deriye yazdığını görmek, bir miras talebinde bulunmaya yorulur.

Rüyada besmeleyi kırmızı, sarı ve beyaz bir kumaş üstüne yazdığını görmek, feraha, sevince nail olmaya; yeşil bir bez üstüne yazdığını görmek, Tanrı yolunda şehit olarak ölmeye delalet eder.

bkz. Rüyada Keramet Görmek, Rüyada Afsuncu Görmek

Besmele Görmek

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir