Rüyada Beytü’l-Mamur Görmek

Ek olarak bkz: Kabe, Tavaf Etmek

Müellif: Beytü’l-Mamur, gökyüzünün dördüncü tabakasında yer edinen ve Kâbe’nin hizasında bulunan bir yerdir. Burası, bununla beraber meleklerin hac ziyareti yaptıkları makamdır.

İbn-i Sîrîn: Rüyada Beytü’l-Mamur’a gittiğinizi görmek; insanoğlu içinde aracılık yapacağınıza, ilminizle ön plana çıkacağınıza, hacca gideceğinize ve düşmanların şerrinden güvende olacağınıza işarettir.

Rüyada Beytü’l-Mamur’un yeryüzünde bulunduğunu görmek, adil ve âlim bir yöneticiye katılacağınıza; Beytü’l Mamur’da ev inşa ettiğinizi yada uyuduğunuzu görmek, ecelinizin yaklaştığına delalet eder.

Rüyada Beytü’l-Mamur’un çevresinde tavaf ettiğinizi görmek, dünyadan göçeceğinize; Beytü’l-Mamur’u mescit şeklinde görmek ve orada namaz kılmak, tüm ihtiyacınız olan şeylerin reva olacağına delalet eder.

Kirmanî: Evinizden Beytü’l-Mamur’a kadar olan her yerin açıldığını görmek, o yıl fazlaca sayıda insanoğlunun hac yada umre gideceğine;d Beytü’l-Mamur’un süslendiğini ve meleklerin çevresinde tavaf ettiğini görmek, âlimlerin ve dindar insanların makam ve izzet sahibi olacaklara delalet eder.

Beytü’l-Mamur

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir