Rüyada Çamur Görmek

Rüyada balçık görmek din ve mala, işi toprakla ilgili olan kimse için kazanca işarettir. Rüyada balçık yiyecek, mal biriktirmeye; cıvık çamurla evini sıvadığını görmek, salih kul olmaya; çamurla Kabe duvarını sıvamak, hacca gitmeye işaret eder.

Rüyada Peygamberimizin (S.A.V.) kabrini sıvadığını görmek O’nu ziyaret etmeye delalettir. Rüyada cami sıvamak, İslamiyete hizmetle onur ve ecir kazanmaya; sulu çamurda yürümek, üzüntü ve kedere düşmeye; sulu balçık, fena ahlaklı hanıma, düşmanlık ve sıkıntıya, borca ırz ve namus hakkında söz anlatmaya delalettir.

Rüyada kuru balçık görmek, rızka; hastanın balçık görmesi, vefat etmesine; balçık karan birini görmek, üzüntüye delalet eder. 

(Ek olarak Bakınız; Balçık, Kerpiç.)

Rüyada balçık görmek tabiri bir uyarma işaretidir ve dikkatli olarak davranılması ihtiyaç duyulan olayların yaşanacağına ve halihazırda da bazı hatalı işlerin içinde olabileceğine işarettir .

Rüyada balçık görmek anlamı hep kötüye yorumlanan rüyalardandır. Çamura girdiğini gören şahıs kesinlikle bir sıkıntıya düşer. Rüyada çamurun görülmesi bir ikazdır ve dikkatli olunması ihtiyaç duyulan olayların yaşanacağına ve halen bazı hatalı işlerin içinde olduğunuza yorumlanır. Bu balçık balçıksa, sorun artacaktır. Sadece çamurları temizleyen bir süre sonrasında sıkıntılarından kurtulacak anlamına gelir.

Rüyada yerden balçık aldığınızı gördüyseniz düşmanınıza boyun eğeceğiniz anlamına gelir. Balçık, aile hayatında da gerilmiş günler geçireceğiniz anlamındadır. Derhal her türlü sıkıntıyı simgeler.

Rüyada balçık görmek nedir para ve servetle yorumlanır. Sokakta giderken üstüne balçık sıçradığını görmek, yeni bir iş sahibi olacağına; bir çamura düştüğünü görmek, beklemediği bir mirasa konacağına; balçık içinde bir şey bulduğunu görmek, piyango yada benzeri bir yerden eline para geçeceğine işarettir.

Rüyada yağmur suyundan dolayı meydana gelen balçık görmek hayırlı değildir. Bir rivayete gore çamura basmak, dünya işlerinde uğraşmaya ve düşünmeye delalet eder. 

Bir başka rivayete gore de: Rüyada görülen balçık, hastalık ve zillettir. Geçimini balçık yapmakla elde eden kimse için bu rüya hayırdır.

Rüyada çamurla bina yapmak, din ve imana işarettir. Kuru balçık mal parçasıdır. Rüyada Resulullah’ın kabrini çamurla sıvadığını gören kimse, hacca gider. 

Yaş bir çamurla evini sıvadığını gören kimse, salih bir adamdir. Balçık yediğini gören kimse, ondan yediği miktarca mal yer. 

Bazı tabirciler, bir kimse rüyada balçık görürse, öleceğinden korkar, dediler. Çamura girdiğini ve üstüne balçık sürdüğünü gören kimse, hasta ve perişan olur. Katı ve kuru balçık, para cinsinden olan maldır. Yaş balçık ise, durumun düzelmesidir. 

Rüyada pişmiş balçık yiyecek, gıybet ve iftiradır. Hasta için balçık görmek, ölümdür. Bir kişinin rüyada sulu bir çamurda adım atması, o kimsenin düşecegi üzüntü ve kedere, erişeceği fitne ve meşakkate işarettir. 

Hasta olmayan bir şahıs rüyada çamurda yürüdüğünü yada çamura girdiğini görürse, o kimse bir belaya yada hapse girmeye işarettir. Çamurdan kurtulduğunu yada elbise ve bedenini çamurdan temizlediğini gören kimse, dinen kendisinde bulunan günahtan yada dünyaca kederden kurtulur. Eğer çamurdan kurtulamaz ve elbisesini de temizleyemezse, o şahsa isabet eden balçık miktarınca günah ve üzüntü isabet eder. 

Bir kimse rüyada başının, saçının ve sakalının sulu çamurda bulanmış bulunduğunu görürse, o kimsenin ekincilikle uğraşmasına, toprak ve balçık işleriyle meşgul olmasına işarettir. 

Rüyada balçık yaptığını gören kimse, iyi bir amel işler. Kimi zaman balçık meydana getiren kimseyi görmek, üzüntü ve kedere işarettir. Daima kötüye yorumlanan rüyalardandır.

Rüyadaki balçık derhal her türlü sıkıntıyı simgeler. Çamura girdiğini gören bir insan muhakkak bir sorun alır. Bu balçık çamuru ise sorun kat kat artacaktır. Sadece rüyasında çamurları yıkayan temizleyen kimse, bir süre sonrasında sıkıntılarını geride bırakacaktır.

Balçık

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir