Rüyada Çanak Görmek

Rüyada çanak görmek, insanoğlunun rızkına; çanakta görülen tatlı, sevilen asla hiç kimseye; bir çanaktan birçok kişinin yiyecek yediğini görmek, bir işte meydana gelecek beraberliğe işarettir.

Rüyada çanaktaki yiyecek artıklarını ekmekle sıyırmak, berekete; çanağı yalamak ise rızkın kesilmesine delalet eder.

(Ek olarak Bakınız; Kap.)

Rüyada boş çanak görmek nerede ise kavuşulmamış isteklerdir. Rüyada çanak kısmetle yorumlanır. 

Rüyasında bir çanak içinde kendisine bir şey ikram edildiğini görmek, büyük bir kısmete konacağına; elinde bos bir çanak bulunduğunu görmek, para kazanmak için yeni bir teşebbüse geçeceğine; çanağının elinden düşerek kırıldığını görmek, başladığı bir isi başaramayacağına delalet eder.

Bir başka rivayete gore de: Rüyada görülen çanak, temiz bir hizmetçidir. Eğer bu çanak çamdan ise hanım yada kendisiyle övünülen arkadaşa işaret edilmiştir. Büyük çanak; sırrı saklamayan, yaşayışı güzel olmayan yada evladı olmayan adam ve hanıma da işaret eder. 

Rüyada görülen çanak, insanoğlunun rızkıdır. Bunun için bir kimse rüyada bir çanak yaladığını görürse, rızkı tükenir ve eceli yaklaşır.

Bir kimse rüyada birçok adamların büyük bir çanağın başlangıcında toplandıklarını görürse, bu rüya onların toplanacakları yere yada çadırlarına yada üzüm sıkmak yada yağ çıkarmak için koydukları aletin yerine işarettir. O kimseler savaşçıysa, savaşmak için toplanmalarına; ziraatçı ve işçilerse, iş üstünde toplanmalarına işarettir.

Rüyada görülen çanak ne demek, dosta; içinde takdim edilen tatlı da sevgiliye kanıt olur. Bunun için elinde içinde tatlı bulunan bir çanak gören kimse, dostu ile bir araya gelir. Rüyada görülen ağaç çanak, dinden oldukca hayır gelen bir hizmetçi ile tabir edilir.

Çanak

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir