Rüyada Cenaze Görmek

Ek olarak bkz: Cenaze Yıkamak, Cenaze Merasimi

Rüyada bir cenaze üstüne namaz kıldığını görmek, Tanrı için bir grup insanla kardeşlik etmeye işarettir. Bir kimse rüyada tabutu ve cenazeyi yüklendiğini görürse, devlet ve saltanat sahibi bir zata doğal olarak olur ve ondan mal ve servet elde eder.

Rüyada bizzat kendisinin cenaze ve tabut üstünde bulunduğunu görmek, o şahıs için fazlaca mala delalet eder. Rüyada bir cenazenin arkasından gittiğini görmek, dinde bozukluğa işarettir.

Rüyada kaldırılıp bir tabut üstüne konulduğunu ve bazı insanların kendisini omuzladığını görmek, yücelik ve saltanata delalet eder. Bununla birlikte rüya sahibi önder konumuna geçer.

Rüyada vali, tüccar, reis yada sanatkarın kendisi tabut üstünde olmasına rağmen yeryüzünde gezer görmeleri, gemiye binmelerine alamettir.

Bir kimsenin rüyada herhangi bir cenazenin havada gittiğini görmesi, bir reis yada bir alimin ölmesinden dolayı müşkülata uğrayacağına delalet eder.

Kimi zaman de bu rüya, kıymetli ve artam sahibi bir zatın gurbette yada harpte vefat edeceğine işarettir.

Rüyada bir sokakta cenaze görülmesi, o sokaktaki dükkanlarda bulunan malların satılmasına delalet eder.

Rüyada birçok cenazenin bir yere konulduğunu görmek, o yer halkının günahlarla fazlaca meşgul olmalarına işarettir. Kişinin rüyasında kendisinin bir cenazeyi yüklendiğini görmesi, haram mal ile tabir olunur.

Bekar bir kadının rüyada kendisini ölmüş görmesi, yakında evleneceğine delalet eder. Bu rüyayı evli kadının görmesi ise dininde noksanlığa işarettir.

Rüyada cenaze görmenin üç ayrı tabiri vardır:

1- Büyüklük,

2- Yöneticilik,

3- İzzet, makam ve yücelik.

Rüyada bir grubun cenaze taşıdığını görmek; cenaze sahibinin o gruba önder olacağına, sadece çevresindekilere zulmedeceğine işarettir.

Rüyada öldüğünüzü ve tabutta götürüldüğünüzü görmek; saygınlık elde edeceğinize, sadece inancınızın bozuk olduğuna yada cenazenizi taşıyan kimselere hükmedeceğinize delalettir.

Rüyada cenaze taşıdığını görmek; söz sahibi birinin hizmetinde çalışacağınıza, ondan iyilik göreceğinize işaret eder.

Rüyada bir topluluğun cenaze taşıdığını, onların arkasından gittiğinizi ve onların göğe yükseldiklerini görmek bulunduğunuz bölgede ileri gelen bir kişinin yolculukta vefat edeceğine delalettir.

Cenaze

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir