Rüyada Çiçek Görmek

(Ek olarak Bakınız; Buket, Ot, Ağaç Çiçekleri)

Rüyada çiçek görmek iyi ve fazlaca talihli bir haberdir. Rüyada kurumuş bir çiçek geçici bir üzüntüyü gösterir. 

Rüyada çiçekçi dükkanı görmek mutlu bir ilişkiye işarettir. Rüyada çiçek sulamak işlerinde başarıya ulaşmış olacağını belirtir. Hayra yorulur. 

Rüyada çiçek görmek güzel ve size talih getirecek bir haber anlamına gelir. Bayanlar için hamileliği işaret eder. Eğer çiçekler kurumuş ise bu ölümün, üzüntünün ve sıkıntının işaretidir. 

Rüyada çiçekli taç taşımak, evlilik yapmak ve dünya nimetlerine kavuşmaya işarettir. Çiçekçi dükkanı güzel ve mutlu bir birlikteliğin haberidir. Bir demet çiçek, uzak ve varlıklı bir akrabanızdan size miras kalacağına işarettir. 

Rüyada çiçek sulamak yapmış olduğu işlerde başarı kazanmak anlamındadır. Kısmet, ferahlık, mutluluk, murat, ferahlık, rahatlık olarak yorumlanır. Çiçekler saf, temiz aşkla da ilgisi vardır. Çiçeklere gore de yorumlanır.

Rüyada adını asla işitmediği ve kendinde görmediği bir çiçeği görmek, iki şekilde yorumlanır: Biri, çeşitli giyside ve bilmediği insanlarla tanışacağına, diğeri çeşitli renklerle donanmış çiçeklerle dokunmuş kumaştır.

Güzel kokulu bir çiçek ne renkte olursa olsun, hayırla yorumlanır. Kokusuz çiçek güzelse, rüya sahibinin hayatinin güzel ve sürekli olacağına, çiçek solmuş ve pörsümüş ise dünyasının son bulduğuna delalet eder.

Bir başka rivayete gore de: Kişinin rüyada çiçek görmesi, hayra işarettir. Bekar bir kimse rüyada çiçek görürse, bu rüya o şahsın evleneceğine işarettir. 

Rüyada renkleri değişik olan çiçekleri görmek, dünya ve dünya içindeki taze ve hoş şeylere işarettir. Rüyada ağaç çiçeği görmek, insanı din ve dünya işlerinde irşad eden bir şahıs ile tabir edilir.

Rüyada kırmızı karanfil görmek, iffetli ve terbiyeli bir hanıma işarettir. Yerden kırmızı karanfil aldığını gören kimse akrabası fazlaca varlıklı, güzel ve görgüsü fazlaca olan bir hanim alır.

Rüyada bir demet çiçek görmek, uzak ve varlıklı bir akrabanızdan size miras kalacağına işarettir. Eğer çiçekler kurumuş ise, bu, ölümün, üzüntünün, sıkıntının işaretidir.

Gönül açıcı, neşeli haber ve gelişmelere; leziz şeylere ve rahat bir hayata; bekarın başlangıcında çiçekten taç görmesi, evlenmesine; kadının çiçek görmesi, hamilelikle gelecek sevince; taze çiçek sertlik ve üzüntüden kurtulmaya; değişik renkte çiçekler değişik luk sebeplerine, ağaç çiçeği kişiyi doğru yola kılavuzlayan sağlam inanca ya da hayırlı bir insana işaret eder.

Rüyada çiçek döllenme tozu görmek rızka, hamileliğe ve hastanın şifa bulmasına; çiçeklerin kökünden kesilmiş bulunduğunu görmek üzüntü ve kedere; sarı renkli, papatya türü çiçek devamı olmayan varlığa, kısa sürün mutluluğa ve küçükken ölecek çocuğa delalet eder.

Rüyada kabak, karpuz vb. çiçeği görmek içinde bulunmuş olduğu konum ve tercihlerinde sebat etmemeye; solgun çiçek görmek ise gönül sızısına delalet eder.

Çiçek

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir