Rüyada Dalgıç Görmek

Ek olarak bkz: Dalmak Görmek, Balık Çeşitleri

Rüyada mesleği dalgıçlık olan ya da suya yakın yerlerde oturanlar için rızka; kara ikliminde bulunanlar için hırs ve tamaha; dalgıç, zor ve çetin işlere gözü kapalı giren insana, öncü imamların ve alimlerin sözlerini kendine ilke edinen, mürşidlerin güzel uygulamalarına uyan ve halkın önderi olan bilginlere de delalet eder. Dalgıç kimi zaman işin inceliklerine vakıf olmaya ve zor olanı başarmaya delalet eder.

Rüyasında şahıs kendisini dalgıç olarak görmüşse, kendisi ile uğraşanlar, güçlükler vardır ve bu koşullar kişiyi zorlamaktadır.

Rüyada dalgıç görmek mal, mülk olarak yorumlanır. Rüyasında bir dalgıç elbisesi giyerek denize daldığını görmek, büyük bir servete kavuşacağına yada bir hükümet adamından bir hayır geleceğine; eğer tüccar ise kazanacağına, hasta ise yakında iyileşeceğine işarettir. Üstünde dalgıç elbisesi olması durumunda sokakta gezdiğini yada evinde dolaştığını görmek, o yer halkı içinde yada aile içinde sevilen bir şahıs olacağına; üstündeki dalgıç elbisesini çıkarıp denize o şekilde girdiğini görmek, bulunmuş olduğu mevkiden daha üst bir yere geleceğine delalet eder. 

Bir başka rivayete gore de: Rüyada görülen dalgıç, devlet başkanıdır. İnci çıkarmak için denize daldığını gören kimse, devlet hizmetine girer. Dalgıç, çetin işlere pervasızca giren hiç kimseye işarettir. Dalgıcı görmek, mürşidlerin gidişatlarına uyan, muhakkiklerin söyledikleri sözlerin inceliklerine vakıf ve halkın önderi olan büyük bir alime işarettir. 

Rüyada dalgıç görmek tabiri faydasız olmakla birlikte, bir devlet büyüğüne hizmet uğrunda can ve malını tehlikeye sokan bir kimsedir.

Dalgıç

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir