Rüyada Darağacı / Darağacında Asılmak Görmek

Ek olarak bkz: Boyun Vurulmak

İmam Cafer Sadık: Rüyada darağacında asılmak dört şekilde tabir edilir: 

1-Önderlik, saygınlık 

2-Mal 

3-Büyüklük 

4-İnsanları hakkında dedikodu etmek.

Allame Meclisî: Rüyada idam sahnesi görmek, liderlik ve saygınlık sahibi olacağınıza; darağacı görmek, şan ve şöhretle yorumlanır.

İbn-i Sîrîn: Bigün yanıma biri gelmiş olarak “Rüyamda birinin iki elini de kestiler, bir başkasını da darağacında astılar” dedi. “Eğer doğru söylüyorsan, bugün şehrin amirini görevden azledecek ve yerine başka birini atayacaklar” dedim. Aynı gün şehrin amirini görevden aldılar ve yerine başkasını atadılar.

Kirmanî: Rüyada darağacına asıldığını yalnız insanların size bakmadığını görmek, saygınlık göreceğinize fakat dinden döneceğine delalettir.

Rüyada darağacına asıldığını ve halkın size baktığını görmek, bir topluluğa öncü olacağınıza işaret eder.

Rüyada birinin darağacına insan eti astığını ve bunu yediğinizi görmek, halkın yakasından düşmeyen bir kimseden menfaatleneceğinize işarettir.

Rüyada darağacına asıldığını ve vücudunuzdan kan aktığını görmek, insanların açığını arayacağınıza ve bundan dolayı da günaha gireceğinize delalet eder.

Çağdaş Ulema: Rüyada darağacında asıldığını görmek, başarı elde edeceğiniz bir dönem içinde olduğunuza; birinin darağacında asıldığını görmek, durumunuzun iyiye gideceğine işaret eder.

Rüyada darağacında asılı olduğunuzu yada asılı kaldığınızı görmek; mutluluk, onur ve luk ile tabir edilir. 

Darağacı / Darağacında Asılmak

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir