Rüyada Dere ve Vadi Görmek

Rüyada ağaç ve odunu oldukca olan bir vadiye girmek gören kimse, iyi niyetli ve varlıklı bir kimse ile dost olur ve ondan hayır ve yarar görür. Eğer girmiş olduğu vadi ağaçsız ve çıplak ise, bu rüyanın tabiri yukarıdaki rüyanin aksinedir.

Rüyada bir vadide kaybolup bulunmadığını görmek gören kimse küçük bir hastalığa yakalanır.

Danyal (A.S.) bakılırsa: Rüyada büyük vadi görmek bir devlet büyügü ile tabir olunur.

Kirmani’ye bakılırsa: Rüyada vadi görmek hacca gitmekle yorumlanır. 

Cafer-i Sadık’a bakılırsa; rüyada vadi yada dere görmek dokuz şekilde tabir olunur: Hac, devlet büyüğü, görkem, mal, nimet, tecim, başkanlık, zafer ve ilim.

Abdulgani Nablüsî’ye gören: Rüyada vadi ve dere, ağaçlı, çayırlı ve sulu olursa; hayır, bolluk, çıkar, devlet ve ikbal ile tabir olunur.

Rüyada dere kuru, taşlık ve ağacı, otu bulunmazsa, bunun yorumu yukarıdakinin tersidir. Ağaçlı, çimenli ve sulu bir dereye girdiğini gören, devlet ve nimete erer. Öyleki bir vadide oturup suyundan içtiğini gören, rahat ve geçimi bolca olarak yaşam sürer.

Rüyada kenarları dik, kayalık, çıplak ve kuru bir dereye girdiğini gören, geçim zorluğu çeker. Öyleki bir dereden çıktığını gören, üzüntü ve sıkıntıdan kurtulur.

Rüyada ekili ve güzel bir bölgede bir deresi bulunduğunu gören, eğer büyük bir şansa ve rütbeye layık ise, bir devlet büyüğü olur.

Ek olarak bkz: Rüyada Dere Görmek, Rüyada Akmak Görmek, Rüyada Vadi Görmek

Dere, Vadi

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir