Rüyada Doktor Görmek

Ek olarak Bkz; Diş Doktoru, Hemşire, Eczane

Anne ya da alim bir kimse, hastanın yanına tabip girmesi onun iyileşmesine; sıhhatli birinin yanına girmesi hastalanmaya işarettir. 

Rüyada tabip görmek, insan karakterinde saklı bulunan ve nefsin derinliklerinde bastırılan negatif özellik ve eğilimlerin ortaya çıkmasına işarettir.

Rüyada tabip bulunduğunu görmek ilim ehli ya da yönetici olmayan; tabip kimi zaman insanı arkasından çekiştiren birine, öğütleri etkili olan vaize, çöplüğe, kan aldırmaya delalettir.

Rüyada göz doktoru görmek dine sonradan eklenen hurafeleri temizleyen, insanlara rehberlik meydana getiren hiç kimseye, iyi danışmana delalet eder. Rüyada doktorun kefen satması, mesleğinde hile yapıyor olmasına ve teşhisteki hatası ile insanoğlunun sağlığı ile oynamasına delalet eder. İş yaşamınızda bazı düşmanlara sahipsiniz anlama gelir. Rüyayı gören kadınsa sıhhat sorunları anlamındadır. Kişinin yardım alarak dertlerinden kurtulacağına işaret eder.

Rüyada tabip görmek ne demek, her insana yardım eden bir şahıs olarak tabir olunur. Rüyasında tıp öğrenim ettiğini gören Kuran öğrenir. Bir doktorun bir hastaya ilaç yazıp onu iyileştirdiğini görmek, birini fena yoldan iyi yola getirdiğine işarettir. 

Bir başka rivayete nazaran de: Rüyada tabip görmek, alim bir hiç kimseye işarettir. Bir tabibin kendisine ilaç verdiğini gören kimsenin, vücudu sıhhata kavuşur. Aralarında düşmanlık olan kimselerin rüyada tabip görmeleri, düşmanlarını görmeye işarettir. 

Rüyada görülen tabip, insanoğlunun annesidir. Bundan dolayı bir kimse doktorunun öldüğünü görse, o kimsenin anası ölür. Rüyada hastanın yanına bir tabip geldiğini görse, hastalıktan kurtulur. 

Rüyada doktorun sağlam bir insanın yanına gittiğini gören kimse, hastalanir. Tabip görmek, kimi zaman de çöpe, çöpçüye, adamı arkasından çekiştiren ve yüzüne karşı kas ve göz işaretleriyle ayıplamaya, haberleri dikkatle araştıran hiç kimseye, harp için hazırlanmış yada kimi zaman galip, kimi zaman de yenik olan savaşçı birisine işarettir. 

Rüyada tabip bulunduğunu gören kimse, haline uygun yüksek bir mevkiye geçer. Bir kimse rüyada hakimin tabip bulunduğunu görse, o hakim halka karşı oldukça yumuşak ve yararlı olur. Bir kimse doktorun hakime yada müftüye dönüştüğünü görse bazı belalara duçar olur. 

Rüyada tabip görmek tabiri, öğütleri etkili olan vaize, din ve dünya işlerini ıslah eden hakim, müftü ve eğitimciye işarettir.

Tabip

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir