Rüyada Döşek Görmek

Ek olarak bkz: Kilim, Yastık

Rüyada yatak görmek rüyada görülen yatak ve onunla birlikte bulunan yastık, çarşaf şeklinde şeyler kişinin komşularına yada iş ve mesleğinde kullandığı araç ve gereçlere işaret eder.

Rüyada yatak görmek ne demek; rahatlığa, kişinin yaşamına, mal ve mülküne; geniş, rahat ve yeni olan yatak dünyaca genişliğe, uzun ömre, nimetin sürekliliğine, sevk ve idarede güce erişmeye delalet eder.

Rüyada ince ve yıpranmış yatak görmek azca bir ömre ve kıt kanat geçinmeye; bilinmeyen bir yere serilmiş yatak gurbette kazanç sağlamaya işaret eder. 

Rüyada dürülmüş yatak görmek yolculuğa, gurbete gitmeye; açılmış ve serilmiş yatak rızık genişliğine, geçik sıkıntılarından kurtulmaya; toplanmış yatak sözün geçmemesine, dünyanın kendisine yüz çevirmesine yorulur. 

Rüyada kaybolan ve yanan yatak görmek dünyalıkta meydana gelecek zarara yada vefata; pejmürde ve lime lime yatak görmek, üzüntü ve kedere delalettir.

Rüyada üzerine oturulan yada uzanılan her çeşit yatak görmek sanata ve dünyalığa; sıcak havada omuzunda yatak taşıdığını görmek, üzüntüye delalet eder. 

(Ek olarak Bakınız; Yastık, Yatak.)

Rüyada yatak görmek ne anlama gelir alışılmadık mutlulukların habercisidir.

Rüyada yatak görmek eşle yorumlanır. Döşeğini pazara götürüp sattığını görmek, karısından boşanacağına; karısı hasta ise ölümüne işarettir.

Rüyada döşeğinin üstünde yırtıcı bir hayvan görmek, fesat bir insanoğlunun karısı hakkında hiyanet ve kasıtta olmasına yorumlanır. Yatak, insanın karısı yada hizmetçisine işaret olup, insanın rahat yaşam süreceğine emaredir. 

Rüyada döşeğin yumuşak bulunduğunu görmek, eşinin itaatli, ağırbaşlı bulunduğuna; genişliği, kadının yaratılışı itibariyle güzelliğine; yeni olması, gençliğine ve tazeliğine yada temiz huylu olduğuna işarettir. 

Rüyada görülen yatak, yün ve kıldan yada pamuktan ise, kadının marifetli ve zengin olmasına; yatak atlas bir kumaştan yapılmış ise, kadının oldukca şehvetli olmasına; beyaz olması, o kadının dininin sağlamlığına; siyah olması, eşinden razı olmadığına, renginin yeşil olması, ev yaşamının düzgünlüğüne delalet eder. 

Bir başka rivayete nazaran de: Rüyada yatak görmek hanıma işarettir. Döşeğini sattığını görmek, boşanacağına işaret eder. Döşeğin yumuşak bulunduğunu görmek, hanımının itaatkar olduğuna delildir. Yatak yün yada pamuktan olursa, hanımının marifetli oluşuna işarettir.

Yatak

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir