Rüyada Dut Görmek

Rüyada dut yiyecek verimli ve bolca kazanca, güzel itikada, dindarlığa ve gövde sıhhatine işaret eder. Dut ağacı mal ve evlat sahibi kimselere, bu ağaca çıkmak zengin ve salih bir kimseden iyilik görmeye delalet eder.

Ek olarak bkz: Ağaç Yaprağı

Rüyada dut yaprağı görmek elbiseye ya da zikir ehli insana delalet eder. Rüyada dut görmek diğerlerinin yerinizde gözü bulunduğunun işaretidir. Beyaz dut, malum ve beklenen kısmettir. Kara dut, sevinç ve eğlencedir. Olmamış dut ise aşkta düş kırıklığıdır.

Rüyada mevsiminde beyaz dut yediğini gören tecim yapıyorsa para kazanır, memursa maaşı artar, hasta ise iyileşir yada evladı olur. 

Rüyada mevsimi haricinde dut yediğini görmek, üzüntü ve sıkıntıya delalet eder. Rüyasında siyah dut görenin kâr ve menfaati artar. Mevsimsiz siyah dut yiyecek yada görmek, evde geçimsizliğe delalet eder.

Bir başka rivayete bakılırsa de: Rüyada mevsiminde beyaz dut yiyecek, rüya sahibi için menfaatli ve bolca kazanca işarettir. Mevsimsiz dut yediğini gören kimse üzüntü ve kedere düşer. Dutun rengi birazcık sarı çalarsa bu rüya hafifçe hastalığa işarettir.

Kirmani demiştir ki, beyaz ve tatlı dut yiyen insan, eli bol ve kerem sahibi birisi tarafınca hayır ve çıkar görür.

Caferi Sadık demiştir ki, rüyada siyah dut yiyecek, hanımı ile içinde münakaşa olacağına işarettir. Siyah dut, altına; beyazı gümüşe; dut ağacı mal ve evlat sahibi hiç kimseye işarettir. 

Rüyada kırmızı dut yiyecek yiyen için dindar oluşuna, güzel itikadına ve bedenin sağlıklı olmasına işarettir.

Dut

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir