Rüyada Eşek (Vahşi) Görmek

Seyyid Süleyman: Rüyasında yırtıcı bir eşeğin üstüne doğru geldiğini gören, cebren mal sahibi olur. Yırtıcı eşeğin arkasını dönerek gittiğini görmek ise elinizde olan malınızı kaybetmeye delalet eder.

Ek olarak bkz: Eşek (Dişi), Eşekçi, Eşek Palanı

Rüyada yırtıcı bir eşeğin üstüne binen, harama yönelir ve bidata sapar. Eğer hayvan binicisine itaat etmezse o kimse işlerinde zorlanır, gam ve kedere duçar olur.

Rüyada iki yırtıcı eşeğin birbirleriyle kavga ettiğini görmek, rüya sahibi yüzünden iki fasık kısaca günahkâr insanoğlunun birbirlerine gireceklerine delalettir. Yırtıcı bir eşeğin evine geldiğini görenin hanesine dinle hiçbir bağlantısı olmayan bir kimse gelecek anlamına gelir.

Kirmani demiştir ki: Rüyada yırtıcı eşek görmek, bilgisiz ve budala bir adamdır. Etini yiyecek, fazla mala işaret eder. Üzerine binmiş olduğu yırtıcı eşeğin düştüğünü gören, muradına kavuşamaz.

Rüyada gözleri kör bir yırtıcı merkebe binmek, istediğiniz bir çok şeye haiz olacaksınız anlamına gelir. Yırtıcı eşekbaşı alan, oldukça alışveriş yapar ya da şerefli bir insanla muhabbet eder, ondan hayır ve iyilik görür.

Rüyada görülen yırtıcı eşeğin derisi, tüyü, kemiği, eti; zorla ele geçirilecek mala delalet eder. Sütü ise bolca yakarma anlamına gelir. Yırtıcı eşeğin kendisinden kaçtığını gören, Müslümanlıktan çıkar. Fasıklar camiasına geçiş yapar.

Eşek (Yırtıcı)

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir