Rüyada Eşik Görmek

Rüyada kapı eşiği görmek, evin hanımı ve geçim vasıtası olan iş ve mesleğine, alt eşikte oturmak bekar için evlenmeye; eşiğin kaybolması, sökülüp atılması hastalığa veya hanımın vefatına delalet eder.

Ek olarak bkz: Mermer Taşı

Rüyada eşik görmek, bir sınava gireceğine işarettir. Öyleki ki eşikten atlayıp içeriye girdiğini görmek, imtihanı başarı ile atlatacağına delalet eder.

Bir başka rivayete bakılırsa de: Rüyada görülen alt eşik, erkekler için rüya sahibinin hanımıdır. Eşikten geçebiliyorsa hanımı ile iyi geçinir huzuru olur. Bir kimse, kapısının alt eşiğinin yerinden çıkarıldığını görse, o kimsenin devleti gider. Kapısının üst eşiğinin kırıldığını gören kimse de hanımını boşar. Kapısının üst eşiği bakış açısından kaybolduğunu görse, o kimsenin hanımı ölür.

Rüyada kapısının alt eşiğine bindiğini gören kimse, bir hanımla evlenir. Rüyada eşik yaptığını gören kimse güzel bir yuva kurar.

Rüyada eşikte konuk görmek, eğer eşikten buyur ediyorsa hayatına girecek hayırlı insanlara, eğer eşiğin haricinde kalırlarsa kendine ziyanı dokunacak yeni tanıdıkların habercisidir.

Rüyada eşikten bir hayvanın içeri girdiğini görmek, eğer sizce sempatik bir hayvansa evinizin bereketinde artış olacak anlamına gelir. Eğer antipatik ürkütücü bir hayvan ise malınızda eksilme olacak şeklinde yorumlanır.

Eşik

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir