Rüyada Et Görmek

Pişmiş et görmek veya onu yiyecek kolaylıkla elde edilmiş hayır ve menfaate, Eti kızarttığını ya da kebap yaptığını görmek kendisinin veya bir yakınının hastalanmasına, Kasaptan et almış olduğu halde onu eve götürmediğini görmek hastalıktan sonrasında şifaya, Kasapttan almış olduğu eti eve getirip, onu afiyetle yiyecek güzel nimetlerle rızıklanmaya, Etin parçalanarak dağıtıldığını görmek, zengin birinin vefatı ile beraber malının vereseler tarafınca bölme edilmesine, Pişmemiş et gıybet ve üzüntüye, Sığır eti sıhhate ve ucuzluğa; at, arslan ve kaplan eti onur ve yüceliğe, katır eti hastalık ve maraza, deve eti düşman malına, devekuşu eti kır ve ormanlık yerlerden rızka, kaz ve ördek eti mal ve nimete, ceylan eti güzel bir kadının malına, kümes hayvanlarının eti refah ve mala, kuş etleri gaddar kimsenin malına, fil eti büyük bir kimseden azca bir mala, Et dilimleri rızka veya gizlenen şeyin açığa çıkmasına, Üstünde et parçalanan kütük, insanları birbirine düşüren fena niyetli birine, Terbiye edilmiş veya kıyma yapılmış et bekar için eşe, hanım için adam çocuğa, ötekiler için kazançlı ve karlı bir ortaklığa, Et yemeği afiyet ve güzel geçime, Her çeşit etli yiyecek yoksul için zenginliğe, durumu iyi olanlar için ilme, yararlı rızka ve sevince delalet eder.

Ek olarak Bakınız; Yağ.

Rüyada et yiyecek, pek de hayırlı sayılmaz. İnsan eti yiyecek oldukça kötü bir dedikodu, koyun eti hastalığı yada felaketi, kuş eti yiyenin ise muradının olacağına işarettir.

Rüyada et yiyecek, iyiye yorulmaz. Bilhassa pişmemiş et daima kötüye yorumlanır. Bir kasapta asılı duran etler çevreyi de ilgilendiren sorundur.İnsan eti dedikodu olacağını bildirir. Rüyasında bir kasaptan et alan kimsenin sağlığı bozulacak anlama gelir. Koyun eti sağlığın bozulacağını ve fena olayların habercisidir. Kuş eti yiyecek isteklerin olacağına işaret eder. Kokmuş et oldukça fena sayılır. Et yiyecekleri yiyecek kazancın helal olmadığının işaretidir.

Pişmemiş et görmek, iş hayatında bazı sorunlarla karşılaşacağınız anlamına gelir. Pişirilmiş et, sizin hedeflerinize başkalarının ulaşacağına işarettir.

Pişmemiş et, hastalık, sorun, üzüntüdür. Et kokmuş ise daha fena sayılır.

Rüyada görülen et, eger pismis ise, mala işarettir. Pişmemiş etin tümü, agn, hastalık ve ızdıraplara işarettir. Kasaptan et almak, musibet ve kedere işarettir. Taze et ölüme ve gıybet etmeye de işarettir.

Rüyada bir insanin etini gören kimse, o insani giybet eder. Rüyada kendi vücudunun etini yediğini gören kimse, kendi kazançından ve elinin emegiyle meydana getirdigi seyden yer. Bir kadin diger kadinin etini yediğini görse, o kadin diger kadinla sevicilik eder. Rüyada kendi etini yediğini gören, zina yapar. Yilan eti düşman tarafindan bir maldir. Eger yilan eti pisman olmayip çiğse, onu yiyen kimsenin, düşmanının gıybetine düşmesine işarettir.

Yirtici hayvanların eti, maldir. Yirtici kuslarin eti de böyledir. Domuz eti haram maldir. Pastirma görmek, ölüleri gıybet etmeye işarettir. Bir kimsenin rüyada zayif et yemesi onun malca noksanligina işarettir. Bir kimsenin rüyada eliyle dokunmaksızın görmüş oldugu adam deve eti, baba ve bir düşman tarafınca meydana çıkacak mala işarettir. Eger o ete eliyle dokunursa, o hiç kimseye kaba bir düsman tarafindan bir üzüntü isabet eder. Adam deve etini pismis oldugu halde yiyen kimse, bir adamin malini yer ve çokça hasta olur, sonrasında gene kurtulur. Sigir eti zahmet, meşakkat ve azca is halletmeye işarettir.

Rüyada kendi evinde yüzülmüs, parçalanmış koç eti gören kimse, tanimadigi bir insanla buluşur ve ziyafet yapmak suretiyle görmedigi ve tanimadigi bir kimseyi çağrı eder yada birtakim dost ve arkadas kazanip onlarla mesrur olur. Eğer kendi evinde yüzülmüs, sadece parçalanmamış koç eti görse, o kimsenin ansızın görecegi bir bela ve musibete işarettir. Eger koyun eti yagli ise, o kimse bir ölünün malina varis olur. Bir kimse rüyada pişmemiş et yediğini görse, bu rüya hayirdir. Eger pişmemiş eti görse ve onu yemese bu rüya iyi degildir. Bir kimse rüyada pismis eti yediğini görse, o kimsenin mali artar. Eger pismis eti yaşlanmış bir insanla birlikte yese, o kimsenin ileri gelenler yaninda kadri ve sani yücelir. Kebap edilmis sigir eti, korkudan güvenilir olmaktir. Eger bir çocuk temenni ediyorsa, dogacak çocuk oglandir.

Bazi tabirciler kebap edilmis sigir eti, rızka ve ucuzluga işarettir, dediler.

Rüyada sigir yada öküz eti yediğini gören kimse, hakime götürülür. Tavuk eti kadin tarafindan menfaatlanmaya işarettir. Et hastalıktan sifa bulmaya üzüntü, üzüntü ve sikintilann gitmesine işarettir. Haramligina icma vaki olmus et, haram maldir. Kus eti seyahat yapmak suretiyle yarar elde etmektir.

Kimi zaman de rüyada kus eti yiyecek, Cennete ve kişiyi Cennete yaklaştıran salih amellere işarettir. Yırtıcı hayvan eti helal olan riziktir. Kimi zaman onda bulunan bir sebepten dolayi meşakkat ve tehlikeye de işarettir. Balik eti, kolay kazanılan ve afiyetli bir riziktir. Kimi zaman balik eti, deniz tarafindan temin edilecek menfaata işarettir. Insan eti, düşmana galip gelmektir. Taninmayan et ve kan görmek, galip gelmeye ve fitneye işarettir.

Kus etleri pişmiş yada kebap yapilmis oldugu halde bir kadin tarafindan hile ve zulümle elde edilecek rizik ve maldir. Eger iyice pismemisse, rüya sahibinin bir kadini zalim oldugundan giybet etmesine işarettir. Rüyada yenmesi helal olmayan kus etini yediğini gören kimse, hilekar ve zalim bir kavmin malini yer. ördek eti, erkeklerden mütedeyyin ve salih kimseler tarafınca meydana gelecek menfaata işarettir. Kebap edilmiş yada kizartilmis kus yavrulan, zahmet ve meşakkat içinde kazanılacak bir maldir.

Bir kimse rüyada kendi etini fazla görse, o kimsenin geçimi yoluna girer. Eger o kimse hasta ise, kurtulur. Bir kimse kendi etinin noksan oldugun görse, o kimsenin islerinin durgunluguna yada hastaligina veya kendi durumunun ya da ticaretinin noksanligina işarettir.

Abid ve zahid bir kimse rüyada kendi etinin fazla oldugunu görse, yakarma yapmaktan usanir, dünya ve zevkleriyle mesgul olur. Abid ve zahid bir kimsenin kendi etini noksan görmesi, yukarda geçen tabirin aksinedir. Bilinmeyen et helak olmus kimselerin geriye biraktiklari mallarina işarettir.

Rüyada insan eti aldiğini gören kimse, geçerli olmayan bir mal satin alir. Bir kimse rüyada kendi etinin siyah ve gök renkte veya parça parça kesilip yere düştüğünü görse, o hiç kimseye ariz olacak şiddetli bir azaba yada tutulacagi bir hastaliga işarettir.

Bir kimse rüyada kendisinde görmüş olduğu fazla eti yerse, o kimse malinin kazancim yer. Sermayesini birakir. Rüyada kendisinin fazla olmayan etini yediğini gören kimse, sermayesini zayi eder, yada bir is yaptigindan dolayi pişman olur.

Sanılanın aksine et rüyaları hiçte iyi sayılmaz. Bilhassa pişmemiş et daima kötüye yorumlanır. Hastalık, dert, sorun, üzüntü olarak alınır. Rüyasında bir kasaptan et alan kimse hastalanır. Et kokmuşsa durum daha da fena sayılır. Et yiyecekleri daima haram karışmış kısmet olarak bilinir. Bir kasapta asılı duran etler çevreyi de ilgilendiren sorundur.

Sanılanın aksine et rüyaları hiçte iyi sayılmaz. Bilhassa pişmemiş et daima kötüye yorumlanır. Hastalık, dert, sorun, üzüntü olarak alınır. Rüyasında bir kasaptan et alan kimse hastalanır. Et kokmuşsa durum daha da fena sayılır. Et yiyecekleri daima haram kar

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir