Rüyada Göğüs Görmek

Rüyada görülen göğüs genişliği hidayete, ferahlığa ve cömertliğe, göğüs darlığı yakarma etmemeye, sıkıntıya ve cimriliğe, İslam’a; darlığı ise inkara delalet eder.

Bir başka rivayete nazaran de: Rüyada göğsün geniş bulunduğunun görülmesi, el açıklığı ile tabir edilir.

Ek olarak Bakınız; Göğüs Hastalığı, Meme.

Rüyada şekli muntazam göğüs görmek talih anlamına gelir. Şekilsiz göğüsler, aşk yaşamınızda hayal kırıklıkları yaşayacaksınız anlamındadır.

Rüyada şekli muntazam göğüs görmek şansınızın açık olacağı anlamına gelir. Şekilsiz göğüsler, aşk hayatınızda birçok hayal kırıklığına uğrayacağınızın işaretidir.

Rüyasında göğsünün çıplak bulunduğunu görmek rüyayı gören şahıs, iyi niyeti yardımıyla başarıya ulaşır.

Rüyada gögüs görmek şeriat, dindarlik ve dürüstlükle tabir olunur. Rüyasında göğsünün geniş bulunduğunu görenin dini ve inanci güçlü olur.

Rüyada göğsünün dar ve ufak bulunduğunu görmek, görenin bu duygusu noksan sayılır. Bir kimsenin göğsü üstüne eliyle vurduğunu görmek, bir kimse vasıtası ile dinine tesir yapılarak inancının eksileceğine; göğsünün sıcak bulunduğunu görmek, milletinden çıkar göreceğine delalet eder.

İbn-i Kesir’e nazaran; göğüs inanç tahtasıdır. Günah ve sevap hep oradan çıkar. Bunun için rüyada göğüste görülen iyi yada fena her şey buna nazaran kıyaslanarak tabir edilir. Sövgü, isyan, sevgi ve inanç da hep bu seviyede kıymetlendirilir.

Bir başka rivayete nazaran de: Rüyada göğsünü geniş ve güzel görmek, inançsızın Müslüman olmasına, asi kimsenin tevbe etmesine işarettir. Kimi zaman bu rüya, güç ve zor şeyleri kolaylaştırmaya işaret eder.

Rüyada göğsünün taş bulunduğunu görmek gören kimsenin kalbi katılaşır. Göğüs genişliği zulme de işaret eder.

Göğsünüzün Daralmış Bulunduğunu Görmek

Rüyanızda göğsünüzün daralmış bulunduğunu görmek, bir şeye gereksinim duyacağınıza işaret eder.

Dar Göğüs Görmek

Rüyada görülen göğüs darlığı sapıklığa işaret eder. Göğüs; üzüntü, üzüntü ve ferahlık evidir. Bundan dolayı bir kimse göğsünün geniş bulunduğunu görürse sevince erer. 

Bazı tabirciler, o kimse malını israf ederek Tanrı (C.C.)’in rızası olmayan bölgelere sarfeder ve bundan dolayı da azaba uğrar dediler.

Rüyada göğsünde gizli saklı bir şey taşıdığını ve onu ifşa etmediğini gören kimse, bekarsa evlenir yada o kimse birisine asik olur.

Zimmî Olan Bir Kimsenin Göğsünün Dar Bulunduğunu Görmesi

Zimmî olan bir kimsenin rüyasında göğsünün dar bulunduğunu görmesi, onun dünyevi hasara uğrayacağına delalet eder.

Göğüs Ağrısı Çektiğinizi Görmek

Rüyanızda göğüs ağrısı çektiğinizi görmek, büyük bir olasılıkla mühim bir hastalığa yakalanacağınıza delalet eder.

Sevgilinin Göğsünde Bulunduğunu Görmek

Bir kimsenin rüyasında sevgilisinin göğsünde bulunduğunu görmesi, o kişinin göğsüyle ilgili bir problemi olduğuna delalet eder.

Eğer o kimse hasta ise şikayette bulunmuş olduğu hastalığından kurtalmasına işaret eder. Kimi zaman de göğsün güzelliği, başkasını kendisine tercih etmeye işarettir.

Rüyada göğsü üstüne bükülmek, nifaka işaret eder. Kimi zaman de göğüs ilim veya mala, hidayete ya da sapıklıktan kişinin sinesinde sakladigi şeye işaret eder. Göğüs, misafire, zevceye veya büyük bir rütbeye işaret eder.

Rüyada görülen göğüs darlığı, sapıklıktır. Bazı tabirciler, insanoğlunun göğsünün genişliği cömertliğe, darlığa, cimriliğe işaret eder, dediler.

Rüyada şekli muntazam göğüs görmek, şansınızın açık olacağı anlamına gelir. Şekilsiz göğüsler, aşk hayatınızda birçok hayal kırıklığına uğrayacağınız anlamına gelir.

Kâfirin Göğsünü Geniş ve Güzel Görmesi

Bir kâfirin rüyasında göğsünü geniş ve güzel görmesi; onun İslam dinine gireceğine, günahkâr bir kimse ise mağfiret dileyeceğine işaret eder.

Bir Kız yada Hanım Göğsü Görmek

Rüyada bir kız yada hanım göğsü görmek, en kısa zamanda güzel bir evlat sahibi olacağınıza delalet eder.

Adam Göğsü Görmek

Rüyada bir adam göğsü görmek, çetin işlerle karşılaşacağınıza ve kendinizi şanssız hissedeceğinize delalet eder.

Göğüs

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir