Rüyada Haccetmek Görmek

Rüyada haccettiğini, Kabe-i muazzamayı tavaf edip hac farizalarını yerine getirdiğini görmek, dininde güzellik ve istikamete, nail olacağı sevaba, korkudan güvenilir olmaya, borcunu vermeye ve Müslümanlara vereceği emanetlere işaret eder. Ek olarak sevaba, korkudan güvenilir olmaya, borcunu vermeye ve Müslümanlara vereceği emanetlere işaret eder. Eğer tüccar ise kazanç elde eder.

Ek olarak bkz: Hac, Hacı

Rüyada hac eden kimse öğrenci ise isteğine kavuşur. Yoksul ise varlıklı olur ve ihtiyacı gider. Hasta ise ölür. Günahkar ise tövbe eder. Eğer evli ise hanımını boşar. Veya din yada dünyasında faydalanacağı bir kimse ile dost olur. Kimi zaman hac, bekar kimsenin evlenmesine işaret eder. Yaya olarak hacca gittiğini gören kimse, rızık ve ganimet sahibi olur. 

Kimi zaman de rüyada hacca gittiğini görmek, talebinin rüyada hac farizasını yerine getirdiğini görmesi; maksadına kavuşacağına işarettir.

Rüyada hacca çıkıp da kavuşmadığını gören kimse, tüccar ise zarar eder; yolcu ise yolundan alıkonur; işyar ise, görevinden atılır. Bu rüya, hastalık, üzüntü ve sıkıntıya delâlet eder.

Rüyada hacdan döndüğünü görmek; hastalık ve sıkıntılardan kurtulmaya işarettir. Yaya olarak hacca gittiğini gören kimse, rızık ve ganimet sahibi olur.

Kimi zaman de bu rüya rızık ve ganimete işaret eder. Hac yolculuğundan gelmek, şiddetten sonrasında kurtuluşa, hastalıktan sıhhata ve evvelce bulunmuş olduğu hale dönmesine işaret eder. Yiyeceğini kendisi ile birlikte getirdiğini görse, takvaya işaret eder. Kimi zaman de yiyeceğini getirmek, fukara için zenginliğe; borçlu için borcunu ödemeye işaret eder. Yalnız olarak hac yoluna çıktığını, insanların kendisine vedalaştıklarını görse, ölür.

Haccetmek

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir