Rüyada Hafız Görmek

Rüyasında hafızın sesini duyan kimse, kederden sıyrılır ve rahatlık hisseder.

Ek olarak bkz: Melikin Muhafızı, Kur’an Okumak

Rüyada hafız görmek, muratla yorumlanır. Rüyada bir hafızı Kur’an okurken gören, oldukca yakında muradına erer. Hafızı camiye girerken görmek, dualarının kabul edileceğine işarettir.

Rüyada hafızı eve çağırıp ona Kuran-ı Kerîm okutarak dinlediğinizi görmek, dünya ve ahiret işlerinizin yolunda olduğuna ve Tanrı’ın (C.C.) tüm yakarış kapılarını açtığına delalet eder.

Bazılarına nazaran; rüyasında bir cami yada mescitte Kuran okuyan bir hafız görmek, üzüntü ve sıkıntıdan kurtularak feraha çıkmaya işarettir. Kendini Kur’an-ı Kerîm’i ezberlemiş ve hafız olmuş gören, tüm günahlarından sıyrılır.

Bir başka rivayete nazaran de: Rüyada Kuran-ı Kerim’i ezberleyen bir hafız görmek, oldukca iyi bir rüyadır. Rüyada hafız görmek, her türlü murada ermeye sorun ve kederden kurtulmaya işaret eder. Kendisinin rüyada hafız bulunduğunu gören kimse, her türlü maksadına ereceği şeklinde, günahlarından tevbe edip, Tanrı’a karşı salih bir kul olacağına Kur’an-ı Kerim’i bilmiyorsa, Kur’an okumayı öğrenmeye tabir edilir.

Rüyada hafızı gören bir insan, hafızın okumuş olduğu Kur’an-ı Kerim’den herhangi bir sureyi okuduğunu görürse, Kur’an surelerindeki tabire de bakılmalıdır.

Hafız

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir