Rüyada Harap Görmek

Kendisini yıkılmış ve viran olmuş bir yerde görmesi, gücünün yetmeyeceği bir halkla kavga etmeye delalet eder.

Şehrin Harap Bulunduğunu Görmek

Rüyada bir şehrin yer sarsıntısından yada başka bir sebepten harap bulunduğunu görmek, o yerde bir kişinin ölümüne yada halkın büyüklerinin makamlarını kaybedeceklerine delalet eder.

Bir Köyün Harap Bulunduğunu Arazisinin Bir Daha Kullanılmadığını Görmek

Bir köyün harap bulunduğunu arazisinin tekrar kullanılmadığını görmek, o köy halkına belanın musallat olacağına delalet eder. Köyü gelişmiş bir halde görse, köylünün dindar olduğuna işaret eder.

Evinin Duvarlarının Selden Harap Bulunduğunu Görmek

Evinin duvarlarının selden harap bulunduğunu gören kimsenin eşinin öleceğine delalet eder. Evinin, üstüne yıkıldığını, toz ve toprağın birbirine karıştığını görse, hastalığa işaret eder. Bazıları da, tavanın o kimse üstüne yıkılması musibet, sertlik ve meşakkattir, dediler. 

Harap Bir Yerin, Sağlam ve Güzel Yapılı Bir Yere Döndüğünü Görmek

Harap bir yerin, sağlam ve güzel yapılı bir yere döndüğünü gören kimsenin dininin güzelliğine ve hidayete dönmesine işaret eder.

Oda, Ev ve Köşkünden Bir Şeyin İçe Doğru Düştüğünü Görmek

Bir kimse oda, ev ve köşkünden bir şeyin içe doğru düştüğünü görse, rüyayı görenin kaybı var ise bulunur. Yanında kız yada kız kardeşi veya bunlardan başka, kocaya varma zamanı gelmiş kız var ise, dünürü ve talipleri çıkar.

Rüzgârın Bir Evi Yıktığını Görmek

Rüzgârın bir evi yıktığını görmek, birisinin öldürülmesine işaret eder.

Bir Evi yada Eski Binaları Yıktığını Görmek

Bir kimse bir evi yada eski binaları yıktığını görse, o hiç kimseye üzüntü, üzüntü ve şer isabet eder.

Evinin Hepsinin yada Bir Kısmının, Üstüne Yıkıldığını Görmek

Evinin hepsinin yada bir kısmının, üstüne yıkıldığını gören kimsenin evinden birisi ölür. Veya evin sahibesine büyük bir musibet gelir.

Bir Kadının Bacasının ve Tavanının Yıkıldığını Görmesi

Bir karı rüyada bacası ve tavanına yıkıldığını görse, kocasının yaşama veda etmesine işaret eder. Yapılı ve senli bir yerin harap bulunduğunu görmek o yerde meydana gelecek musibete işaret eder.

Evinin Direğinin Kırıldığını yada Yıkıldığını Görmek

Evinin direğinin kırıldığını yada yıkıldığını gören kimsenin yada ailesinden sevilmiş olduğu birisinin yaşama veda etmesine işaret eder.

Harap

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir