Rüyada Hazreti Ali (R.A.) Görmek

Rüyada Hazreti Ali’yi görmek, oldukca iyi bir rüya olarak yorumlanır. Onu görmek müjde haberidir. Hz. Ali efendimizi görmek, düşmanlara galip gelmeye, dinde kuvvete ve cömertliğe işaret eder. Bu rüyayı alim birisi görürse, ilminin artmasına da işaret eder. 

Ek olarak bkz: Peygamber

Rüyada Hz.Ali (R.A.)’yi görmek, düşmanlara galip gelmeye işaret eder. Rüyada Hz.Ali (R.A.)’yi gören kimse, ilim, bolca rızık, şecaat ve takva sahibi olur. Hz. Ali (R.A.)’nin diri bulunduğunu gören hiç kimseye, halk tarafınca hased edilir. Emirleri yerine getirilir ve sünneti seniyyeye ittiba eder.

Bir kimse rüyada, Hz.Ali (R.A.)’yi yaşlı ve silahlı bulunduğunu görse, rüya sahibi büyük bir rütbeye erişir. Hz.Ali (R.A.)’yi otuz yaşını geçmiş bir vaziyette gören kimsenin, işi sağlam olur. 

Bir kimse rüyada Hz.Ali (R.A.)’yi Müslümanların bulunmuş olduğu bir şehirde üniformasıyla görse, o şehrin halkı içinde kılıç yada sözle bir fitne düşer. 

Rüyada Hz.Ali (R.A.)’yi, ellerinin boyalı bulunduğunu gören kimsenin evladı kendisine yardımda bulunur. Hz. Ali (R.A.)’nin savaştığını gören kimse, evladına yardımda bulunur. Bir kimse rüyada Hz.Ali (R.A.)’nin bir yerde oldugunu görse, orada fitne çıkar.

Hazreti Ali (R.A.)

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir