Rüyada Hırsız Görmek

Rüyada hırsız görmek, bazı düşmanlarınızın olduğuna delalettir. Eviniz soyulursa, bazı problemler yaşadıktan sonrasında amacınıza ulaşacaksınız. Bir hırsız olduğunuzu görürseniz, işleriniz alt üst olacak. Eğer hırsızı kovalıyor ve sonunda onu yakalıyorsanız, düşmanlarınıza karşı galip geleceksiniz.

Ek olarak bkz: Hırsızlık Yapmak, Kandırmak, Çalmak

Rüyada hırsız görülmesi, bazı hasımlarınız var anlamına gelir. Evinizin soyulduğunu gördüyseniz, bazı sıkıntılar yaşadıktan sonrasında amaçlarınıza ulaşacaksınız anlamındadır. Kendinizin hırsız bulunduğunu gördüyseniz, işleriniz ters gidecek. Hırsız kovalıyor ve yakalıyorsanız, hasımlarınıza galip geleceksiniz anlamına gelir. 

Rüyada evinizin soyulduğunu gördüyseniz, problemler yaşadıktan sonrasında hedeflerinize ulaşacaksınız. Eğer hırsız yakalıyorsanız düşmanlarınıza galip geleceksiniz.

Rüyada kendini hırsız olarak gören kimse, başkalarından bir kısmet alır. Başkasını hırsız olarak gören kimse ise zarara uğrar.

Rüyada evinize bir hırsız girdiğini ve sizin de onunla dövüştüğünü görmek, tinsel bir acı çekeceğinize; kendinizi hırsızlık için bir eve girdiğinizi yada bir yerden bir şey çaldığınızı delalet aile efradından birinin başına gelecek bir yıkım yada musibetten dolayı sizin acı çekeceğinize delalet eder.

Rüyasında evine bir hırsız girdiğini ve eşyasının bir kısmını çalıp götürdüğünü görenin evinde bir şahıs vefat eder. Bir eve hırsız girdiğini, fakat bir şey çalıp götürmediğini görmek, orada ölüm derecesinde birinin hasta olup sonrasında iyileşeceğine delalet eder. Hırsızların ona saldırarak birçok eşyasını aldıklarını gören, sevilmiş olduğu bir insana bir yıkım geldiğini işiterek üzülür. Evine gelen hırsızların bir şey götüremeden evden kaçtıklarını görmek, başına gelecek bir felaketin önleneceğine işarettir.

Cafer-i Sadık’a bakılırsa; rüyada hırsız görmek dört şeye yorulur: Hastalık, hapis, sefalet, yalancılık. Rüyasında bir eşyasının çalındığını görmek ve kimin çaldığını bilmemek, yapmış olduğu bir isten dolayı büyüklerinden söz işiteceğine; hırsızın bir eşyayı çalıp götürdüğünü görmek, haram bir mal sahibi olduğuna; hırsızla beraber bir yerden bir mal çaldıklarını görmek, işinden atılacağına; hırsızı bir şey çalarken yakalayıp karakola götürdüğünü görmek, yapmış olduğu bir işten dolayı pişman olduğuna delalet eder.

Rüyada bir hırsızın evine girerek en kıymetli bir eşyasını çaldığını görmek, evlatlarından birinin hasta olacağına delalet eder. Evlatlarından birisinin hırsız olarak karakola çağrıldığını yada tutuklanarak hapishaneye götürüldüğünü görmek, bir hastası var ise, öleceğine yada bir yerden büyük bir zarara uğrayacağına işarettir. 

Bir başka rivayete bakılırsa de: Rüyada hırsız görmek, hastalık ve derttir. Hırsızın bir şey çaldığını görse, katil bir insanı görmeye işaret eder. Hırsız, Azrail (A.S.), konuk yada nikah yapmak isteyen bir kimsenin geleceği şeklinde yorumlanır. Evinde hasta bulunan bir kimse bir hırsızın kendi evine girdiğini ve bir şey aldığını görse, o hastanın öleceğine işaret eder. Bir kimse hırsızın bir eve girdiğini ve oradan bir şey almadığını görse, o evde bulunan hastanın hastalığından kurtulmasına işaret eder.

Rüyada bir hırsızı öldürdüğünü gören kimse hastalıktan kurtulur. İçinde bekar bir kız bulunan bir eve hırsız girse, o kız için bir dünür çıkacağına işaret eder. Hırsız, hilekâr bir kimse ile tabir edilir. Hırsız, zina meydana getiren bir kimse ile tabir edilir. Hırsız, tavuk ve güvercin avlayan bir kimse olarak yorumlanır. Hırsız gıybet eden, kötüleyen ve kendisinde bulunmayan şeyi isteyen bir kimsedir. Kimi zaman de hırsız, yırtıcı ve yabani hayvan, yılan, şeytan ve nefis olaraktan tabir edilir. Eğitim meydana getiren bir insan kendisinin hırsız bulunduğunu görse, iyi bir ilim öğrenir. Kimi zaman de hırsız zina etmeye, sunun bunun ağzından söz çalmaya işaret eder. Hırsız kovalıyor ve yakalıyorsanız, düşmanlarınıza galip geleceksiniz.

Rüyada hırsız olan birini görmek, bazı düşmanlarınız var. Evinizin soyulduğunu gördüyseniz, bazı problemler yaşadıktan sonrasında hedeflerinize ulaşacaksınız. Kendinin hırsız bulunduğunu gördüyseniz, işleriniz altüst olacak.

Hırsız

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir