Rüyada Hunk Görmek

Hunk: Ölüyü tahnit etmede kullanılan madde.

Rüyada ölünün kefeni üstüne saçılan ve “hunk” diye isimlendirilen güzel kokulu şeyi görmek, gamlı kimse için ferahlığa, dini bozuk olan için tevbeye delalet eder. 

Ek olarak bkz: Ölü Görmek

Rüyada bu kokuyu satın almak için birinden yardım isterse, o kimse güzel bir mevkide insanları hayırla anan birisinden yardım ister. Üzüntü ve sıkıntılı zamanlarında ona sığınma eder. Eğer bir kimse, bir ölüye hunk satın alması için birisinden yardımda bulunursa, o kimse dini bozuk bir insan hakkında fena söz söylemesine, din ve dünyada bozukluğundan dolayı, ona tembih etmesine veya fakirliğini götürecek ve onu mihnetten kurtaracak bir şeyi başkasından istemesine delalet eder. Şundan dolayı ölüm, dinin bozukluğu veya hapis ya da büyük günahtır. 

Rüyada hunk görmek ise ölünün fena kokusunu giderir. Rüyada, misk ve anberin karışmasından meydana gelen koku ve kafür şeklinde güzel kokuları görmek, güzel isim ve güzel mesihtir. Ölünün hunku onun güzel bir sekilde övülmesine ve kötülüklerden tezkiye edilmesine delalet eder. Kimi zaman de bu rüya, mükafat ve teşekkür ve şöhret umut etmeksizin iyilik etmeye delalet eder.

Hunk

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir