Rüyada Hz. Muhammed (A.S.) Görmek

Rüyada Hz. Muhammed (A.S.)’in görülmesi her türlü gam ve kederden kurtulacağınıza işaret eder.

Hz. Peygamber (A.S.)’ı Görmek ve Onunla Söyleşi Ettiğini Görmek

Bir kimsenin rüyasında Hz. Peygamber (A.S.)’ı görmesi ve onunla söyleşi etmesi; o kimsenin hak yolda ilerlediğine delalet eder.

Hz. Muhammed (A.S.)’ı Arkası Dönük Olarak Yürürken Görmek

Bir kimsenin rüyasında Hz. Muhammed (A.S.)’ı arkası dönük olarak yürürken görmesi; o kişinin güzel bir yolculuğa çıkacağına işaret eder.

Hz. Muhammed (A.S.)’in Kendisine Doğru Geldiğini Görmek

Kişinin rüyasında aksine kendisine doğru geldiğini görmesi; o kimsenin yapacağı iş yada seyahatte kâr sağlayacağına delalet eder.

Hz. Muhammed (A.S.) ile Bir Sofrada Yiyecek Yediğini Görmek

Rüyanızda Hz. Muhammed (A.S.) ile bir sofrada yiyecek yediğinizi görmeniz; sizin aden nimetlerinden faydalanacağınıza, dünyadaki rızkınızın da artacağına ve O’nun şefaatinden yararlanacağınıza delalet eder.

Hz. Muhammed (A.S.) ile Bir Deve Üstünde Seyahat Yaptığınızı Görmek

Rüyanızda Hz. Muhammed (A.S.) ile bir deve üstünde seyahat yaptığınızı ve devenizin Hz. Peygamber (A.S.)’in devesinden daima geride kaldığını ve bir türlü de ona yetişemediğini görmeniz; sizin Hz. Peygamber (A.S.)’in istediği şeylerin aksini yaptığınıza ve bundan dolayı da mağfiret dilemeniz gerektiğine işaret eder.

Hz. Muhammed (A.S.) ile Beraber Bir Camide Namaz Kıldığını Görmek

Bir kimsenin rüyasında Hz. Muhammed (A.S.) ile beraber bir camide namaz kıldığını görmesi; o kişinin her iki cihanda da mutluluk içinde yaşayacağına, işlerinde bir aksilik çıkmayacağına, cennete nail olacağına işaret eder.

Hz. Muhammed (A.S.) ile Seyahat Yaptığını Görmek

Bir kimsenin rüyasında Hz. Muhammed (A.S.) ile seyahat yaptığını görmesi; o kimsenin amellerinin kabulüne, onunla bir yerde oturup söyleşi ettiğini görmesi; o kimsenin eğer hasta ise iyileşeceğine, eğer tutuklu ise beraat edeceğine, eğer büyük bir günah işlemişse, mağfiret dilediği takdirde, Peygamber efendimizin şefaatine nail olacağına ve günahlarının affına işaret eder.

Hz. Muhammed (A.S.)’in Kabrini Ziyaret Ettiğini Görmek

Bir kimsenin rüyasında Hz. Muhammed (A.S.)’in kabrini ziyaret ettiğini görmesi; o kimsenin cenneti kazanacağına işaret eder.

Hz. Muhammed (A.S.)’in Kabrinden Kalkıp Yürüdüğünü Görmek

Bir kimsenin rüyasında Hz. Muhammed (A.S.)’in kabrinden kalkıp yürüdüğünü görmesi; o kimsenin ahiret yaşamının güzel olacağına ve ölümünün yakın olmasına işarettir.

Hz. Muhammed (A.S.)’in Kabrini İçeriye Girmeden Dışarıdan Ziyaret Ettiğini Görmek

Kişinin rüyasında Hz. Muhammed (A.S.)’in kabrini içeriye girmeden dışarıdan ziyaret ettiğini görmesi; o kimsenin Hz. Muhammed (A.S.)’in şefaatine nail olmak için amellerinde daha özenli olması gerektiğine ve gerekseme sahiplerine yardım etmesine işaret eder.

  • Ek olarak bkz: Rüyada Muhammed Mustafa (SAV) Efendimizi Görmek, Rüyada Sure 047 Muhammed Görmek, Rüyada Peygamber Görmek

Hz. Muhammed (A.S.)

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir