Rüyada Hz. Ömer (R.A.) Görmek

Hz. Ömer’i rüyada gören kimse, uzun ömürlü olur, işi kabul edilir ve çekinmeden hakkı söyler.

Bakınız; Mekke-i Mukerreme, Ömer B. Hattab (R.A.), Ölüm 

Hz. Ömer (R.A.)’le Musafaha Yaptığını Görmek

Rüyada Hz. Ömer (R.A.)’le musafaha yaptığını görmek, dünya hayatında rahatlığa, dindarlığa, hoşgörülü olmaya ve koruyuculuğa delalet eder.

Hz. Ömer (R.A.)’ı Dargın Görmek

Rüyada Hz. Ömer (R.A.)’ı dargın gören kimse, Tanrı (C.C.)’ın rızasını gözetler, iyiliği emreder ve kötülükten sakındırır. Bir kimse Hz. Ömer (R.A.)’i kıtlık olan bir şehirde görse, o yere yağmur yağacağına ve oranın  bereketleneceğine işaret eder. 

Hz. Ömer (R.A.)’in Kendisini Kamçı ile Dövdüğünü ve Cezalandırmakla Korkuttuğunu Görmek

Rüyada Hz. Ömer (R.A.)’in kendisini kamçı ile dövdüğünü ve cezalandırmakla korkuttuğunu gören kimse, bulunmuş olduğu halden dönsün.

Hz. Ömer (R.A)’i Neşeli Görmek

Bir kimse rüyada Hz. Ömer (R.A)’i neşeli görse, rüyayı gören kişinin sünnet ehli yaşadığına işaret eder.

Hz. Ömer (R.A.)’i Silahlı Olarak Asker İçerisinde Bulunduğunu Görmek

Rüyada Hz. Ömer (R.A.)’i silahlı olarak asker içinde bulunduğunu gören kimse, takva suretiyle yaşayan, halktan korkan ve güvenilir bir kimse olacağına delalet eder.

Hz. Ömer (R.A.)’i Resulullah ile Birlikte Görmek

Rüyada Hz. Ömer (R.A.)’i Resulullah ile birlikte gören kimse, büyük bir sevaba nail olur. Kimi zaman de Hz. Ömer (R.A.)’i görmek; düşmanlıktan sonrasında barışmaya, öfkeden sonrasında sevgiye, akrabalıktan dolayı bahta, dünyaca kuvvetli olmakla birlikte takvayı seçmeye delalet eder.

Musafaha: Arapça, parmaklar bitişik, eller düz ve açık olarak iki kişinin tokalaşması anlama gelir. Musafaha sünnettir. Bu, bir tür selamlaşmadır.

Hz. Ömer (R.A.)

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir