Rüyada İnci Gerdanlık Görmek

Rüyada görülen inci gerdanlık bayanlar için güzelliğe işaret eder. Rüyada inci ve mercanla dizilmiş gerdanlık görmek incinin temizliği, güzelliği ve çokluğu miktarınca Kur’an ezberlemekle birlikte takvaya ve Tanrı (C.C.)’dan korkmaya işaret eder.

Rüyada gerdanlıkta bulunan kıymetli taş, rüya sahibinin amelinin aslı ve kavuşabildiği son noktasıdır. Kadının gerdanlığı kocası yada çocuğudur.

Rüyada adamın boynunda inciden gerdanlık görmesi, eğer o kimse Kur’an öğreniyorsa onu ezberler, İslam hukukunu öğrenmeye çalışıyorsa, onu eğitim eder.

Eğer bir şey söz vermişse, sözünü yerine getirir. Böyle bir durum yok ve kendisi de bekarsa, Kur’an-ı Kerim’i güzel okuyan bir hanımla evlenir. Eğer hamile olan hanımı var ise, alim yada hakim olacak bir adam çocuk doğurur.

Bir kimse rüyada üstünde bir yada iki tane inci bulunduğunu görürse, o kimse hafız olur. 

Rüyada üstünde bazı gerdanlıklar bulunduğunu ve onları takmaktan aciz kaldığını görürse, o hiç kimseye ilmin gerektirdiği benzer biçimde amel etmekte usanç gelir.

Bir bayan rüyada üstünde bir yada birçok inci gerdanlıkların bulunduğunu görürse, o gerdanlıklarda görülen iyilik ve fenalık, o kadının kocasına yada evinin işlerine bakan kişiye yada üstüne emanet olarak almış olduğu şeylere işaret eder.

Ek olarak bkz: Rüyada İnci Görmek, Rüyada İnci Bilezik Görmek 

İnci Gerdanlık

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir