Rüyada İnci ve Cevher Delen Görmek

Rüyada Müslüman birinin yanında İncil görmesi, zühd ve takvaya, inzivaya çekilmeye, bir işten dolayı iftiraya uğramaya; İncil-i Şerif’i görmek, türlü ilimlere ve hasta için sağlığına kavuşmaya delalet eder.

Bkz: Kitap, İsa (A.S.)

Rüyada İncil görmek, Müslüman biri için hatalarına dikkat ederse para ve mutluluk anlama gelir. Hıristiyan bir kimse bu rüyayı görürse zor günleri aşacağına, rahata kavuşacağına yorumlanır.

Rüyada İncil okumak, Hristiyanlara bir çıkar sağlamaya; ezberden okumak batıla kapılıp haktan ayrılmaya, kitabından Hristiyanlara yardım etmeye işarettir.

Nablusi’ye gore; Ehl-i İslam’dan olup, yanında İncil bulunduğunu gören kimse; ibadete, yolculuğa, yalnızlığa düşer ve dünyasını unutur. Bazılarına gore İncil görmek, yalan ve iftiraya uğrayacağına delalet eder. 

İbn-i Kesir ve Nafi’ye gören: Rüyada yanında bir İncil kitabı bulunduğunu gören kimse, eğer mahkeme önünde bulunuyorsa yalan şahitlik eder. Eğer hasta ise iyileşir. İbn-i Sirin’e gore; rüyada incil görmek ibadetle yorumlanır. 

Rüyada üstünde bir incil bulunduğunu görmek, dünya işlerinden el çekerek ibadetle meşgul olduğuna delalet eder. Bir rivayete gore, rüyada incil görmek, namuslu ve asil bir hanıma meydana getirilen kara çalma ile tabir edilir. Bir rivayete gore de, incil görmek data ve ilimle yorumlanır.

İncil

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir