Rüyada İş (Meslek) Görmek

Rüyada kişinin kendi iş ve mesleğini görmek, kazancından hayır göreceğine ve hiç kimseye muhtaç olmadan bir yaşam süreceğine delalet eder.

Şahıs rüyasında yeni bir işe girerse kısmeti açılır. Şahıs için güzel bir dönem adım atar.

Hayırlı Bir İş Yaptığını Görmek

Rüyada hayırlı bir iş yaptığını görmek, rüyayı gören şahıs bekar birisiyle yakın vakit içinde evlenip evlatlarının olacağına işaret eder. Eğer evli ise mal/mülk elde edeceğine ve işinde terfi alacağına delalet eder.

Bir İşten Çıkarıldığını Görmek

Rüyada işten çıkarılmak, bir işten veya vazifeden çıkarılmak veya alınmak, o iş ve vazifeyi elde edeceğine delalet eder.

Bir başka rivayete bakılırsa de: İşten çıkarılmak, bir meslekten bir mesleğe, bir işten öteki bir işe geçmeye işarettir.

İşini ve Mesleğini Düşündüğünü Görmek

Rüyada iş düşünmek iş ve mesleğini düşünmek olgun ve yüksek mertebeli bir insana delalet eder.

Rüyada Kendisini Bir İş Yerinde Çalışıyor Görmek

Rüyada kendisini bir iş yerinde çalışıyor görmek, maddi sıkıntıya düşüleceğine yorumlanır.

Rüyada herhangi bir işte oldugunu görmek, işsizlikle yorumlanır. Bir fabrikada bir tezgah başlangıcında çalışırken sıhhatli ve tertipli iş yaparken, birden bire makinesinin durduğunu görmek, bulunmuş olduğu işinden çıkarılacağına; memursa vazifesinden ayrılacağına delildir.

Rüyada bir memurun işinin başlangıcında çalıştığını görmek, ömrünün uzunluğuna işarettir. Çalmış olduğu bir işi tamamlayamadığını görmek, umut etmiş olduğu bir şeyin yerine gelmeyeceğine ve ümidinin boşa çıkacağına işarettir. Çalmış olduğu işten çıkarıldığını görmek, hayırlı değildir. 

Rüyada iş görmek, karı koca arasındaki nikaha delalet eder. Bir kimsenin işten çıkarılması evliliğinin bozulmasına işarettir. Rüyada yeni bir işe girmek, yeni bir yuva ile yorumlanır. Eğer girmiş olduğu iş, masa başlangıcında yazı yazmaktan ibaret ise, o evlilik mutlulukla devam edecektir. 

Rüyada vücudu ile çalıştığını ve bir makine yada bir motoru yönetim ettiğini görmek, ailenin geçimini zorlukla sağlayacak anlama gelir. Rüyada işinden çıkarıldığını görmek, verdiği bir sözü yerine getirmediğine işarettir. Bir kimsenin rüyasında çalmış olduğu işinden çıkarıldığını görmesi, hayatta yeni bir işe yada rüyasında görmüş olduğu aynı işe alınacağına delalet eder. Yerine bir başkası alındığı için işinden ayrılması icap ettiğini rüyada gören kimse, işinde sürekli çalışır, bu rüya, amirlerinin kendisinden memnun olduklarına yorumlanır.

  • Ek olarak bkz: Rüyada İş / Meslek / Uğraş Görmek, İş , Meslek

Rüyada İş (Meslek)

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir