Rüyada Kan almak Görmek

Rüyada kan almak yada kan aldirmak, bir memuriyetle tabir edilir. Rüyada vücudundan kan aldırdığını görmek, kendisine bir şeyin emanet olarak verileceğine, yada kendisine bir belge verildigine, ya da da evleneceğine delalet eder. Vücuduna neşter vurularak kan alindiğini gören, bir kadinla evlenir. Evlendigi kadin kendisinden büyük oranda mal ister. Nester vurulmamis ise, kadin hiçbir çıkar görmeden onunla evlenir. Kan alici şahıs yaşlanmış biri ise bu rüyayi görenin ceddi olarak tabir olunur, Eger onu taniyor ise. bu şahıs onun dostudur. Eger genç iri ise, bir devlet tahsildari yada icra memurudur. Rüyasinda .engin ye yada yoksul yüksek dereceli işgören yada halktan birisinden kan aldığını görmek, onlara karşı söz sahibi olduguna; bir ihtiyarlari kanini aldiğini görmek, dedelerine karsi torunluk vazifesini yerine getirmedigine, genç birisinden kan aldığını görmek, düşmanından üstün gelecegine delalet eder.

Bazi tabirciler; rüyada kan aldirdiğini görmeyi, hastalıktan sifaya, bazilari da mal varliginin bir kisminin elden çikacagina yorumlamislardir. Rüya esnasinda vücudundan kan aldirdiğini, fakat kanin çikmadiğini görmek, vaktiyle gömdügü bir parasini nereye gömdügünü unuttugu için, tekrar ele geçmeyecegine, yada birisine emanet biraktigi bir esyayi, yeniden geri alamayacagina işarettir. Kan aldirdigi yerden kan çiktigini görmesi, o yil içinde hastalık yüzü görmeyecegine, vücudundan kan yerine baska bir şey çiktigini görmek, karisinin baska bir erkekten bir çocugu olacagina ve bu çocugun babaligini kabul etmeyecegine delalet eder.

Rüyasinda vücudundan çikan kanin bulundugu sisenin kirildiğini görmek. karisindan bosanacagina ya da karisinin ölecegine işarettir. Rüyasinda birisinin vücudundan kan akitacak kadar bir seyle vurdugunu görmek, sinirlilige işarettir. Bu yüzden kendisine vurulduktan sonrasında vücudunun herhangi bir yerinden kan aktigini ve orada bir yara açildiğini görmek, fazla sinirli olduguna, ve kendisine yakismayacak sözler söyleyecegine, yada agir hastaliga yakalanacagina delalet eder. Rüyasinda agir bir hastalıktan yatakta yattigi halde, kendisine şiddetle vurulmasi neticesinde bir yerinden kan aktigini görmesi, o hastanin ölecegine, eger hasta degil de saglam oldugu halde vurulmus ve kan çikmis ise, bolca ve verimli bir rızka işarettir.

Ibn-i Kesir’e nazaran; kan aldirdiğini görmek, bolca kazanca nail olmaktir. Tutuklu bir kimse rüyasinda kan aldirdiğini görürse, bu tahliye edilecegine delildir. Rüyasinda, kan almanin usulünü bil-medigi halde, birisinden kan aldiğini görmek, seytan serrinden yada düsmanindan korkusu kalmadığına işarettir. Korktugu, çekindigi bir düsmanin kanini aldiğini görmek, onun serrinden güvenli olduguna delalet eder. Rüyasinda kendisinden kan alinan kimse, kan alan kişinin haram malina el uzatacagina, ya da kan alan kimsenin haram mal kazanmasina delildir. Rüyada basinda bulunan agrisinin geçmesi için kan aldırdığını görmek, o agrilarin geçecegine işarettir. Rüyada kan içmek, haram mal kazanmaya ve dedikodu hayata geçirmeye; insan yada hayvan kam içmek, içtigi insan ye hayvan kaninin sahibine üstün geleceğine delildir. Uyanikken düzgüsel şekilde kan almasını bilen bir kimsenin, rüyasinda kan almasi, kan aldigi insanin hasta ise iyilesmesine, borçlu ise borcunu ödeyecegine, bir yolculuga çikacaksa saglikla gidip dönmesine delalet eder. Herhangi bir sebep yokken vücudundan kan alinmasi gerekmeyen bir kimseden kan alınmasını görmek, kan alindigi yerden ileride bir hastaligin meydana çikacagina işarettir. Rüyada damarlarindan birini uzunluguna olarak kestigini görmek, düsmanin onu her yerde fena sözlerle her insana duyuru ettigine; bir baskasinin damarini uzunluguna kestigini görmek, akrabasindan birisinin ölecegine delalet eder. Sag elinden kan alindiğini görmek, geçim bolluguna; sol elinden kan alindiğini görmek, ortak yada dostlarina yardim edecegine, basindaki bir damardan kan alindiğini görmek, baska bir kişi-den faydalanacagina işarettir.

Rüyada kendi damarlarindan birisinin baskalari tarafindan kesildiğini görmek, dostundan kendi hakkinda fena bir söz isitecegine, kesilen damardan kan akarsa söylenen sözün haksiz olduguna ve bu yüzden söyleyen kişinin günah ve kendisi de sevap kazanacagina delalet eder.

Rüyasinda karisinin bir nesterle kolundan kan aldiğini ve damardan kan aktigini görenin bir kiz çocugu olur. Kendisinden kan alinmasini isteyen bir kimse, günahindan kurtulmak için tövbe eder. Genç bir kizin rüyasinda kendisinden kan alindiğini görmesi evlenecegine işarettir. Minik bir çocugun kendisinden kan alindiğini görmesi, onun sünnet edilecegine; hamile bir kadinin kan aldirdiğini görmesi, doguracagina; eger kaninin alindiğini doguracagi ay içinde görmüs ise kiz çocugu doguracagina işarettir.

Rüyada tanimadigi bir kadinin kendisinden kan aldiğini görmek, sansinin açik olduguna yorumlanır. Bir başka rivayete nazaran de: Bir kimse kan aldiğini yada kan aldirdiğini görse bir memlekete amir olur. ya da üstüne bir şey emanet edilir. Eger igneci ve kan alici yaşlanmış bir insansa rüyayi görenin ceddidir (atasidir). Eger malum bir ihtiyarsa o kimse onun dostudur. Eger genç birisi ise o kimse onun üstüne sartname ve borç yazan bir düsmanidir. Bir kimse rüyada gerek yüksek ve gerekse alçak birisinden kan aldiğini görse onlari yener. yaşlanmış bir kimseden kan aldiğini görse ona zafer bulur. Genç birisinden kan aldiğini görse, düsmanina galip gelir. Bazi tabirciler, kan aldirmak, hastaligin gitmesine, bazilari da, malin noksanligina işarettir demislerdir. Kan aldirdiğini fakat kan çikmadiğini gören kimse, sonradan yerini bulamayacagi bir mali yere gömer ya da yeniden kendisine verilmeyecek bir emaneti birisine birakir. Kan çiksa, o yıl içinde vücudu sihhatli ve afiyetli olur. Kan aldigi sisesi kirilan kimse hanimini bosar, ya da ölür.

Bazi tabirciler kan aldirdiğini gören kimse kazanca nail olur, dediler. Hapis olan kimsenin kan aldirdiğini görmesi hapislikten kurtulmasina işarettir. Boynunda enjektörün izini görse aleyhinde sahitlik yapilir. Kendisi kan almayi bilmedigi halde baskasinin kendisinden kan aldiğini görmesi, serden yada korktugu bir kimseden kurtulur. Bir kimse korktugu bir kimseden kan aldiğini görse onun serrinden güvenli olur. Kimi zaman da kan aldirmak, kendisinden kan alinan kimse tarafindan haram malin harcanmasina ya da kan alan kimsenin haram mal kazanmasina işarettir.

Rüyada bas yada göz agrisi için kan aldirdiğini gören kimsenin bas ve gözünde olan agrisindan sifa bulur. Bir kimsenin rüyada kan içmesi haram kazanca ya da giybet etmeye işarettir, insan ya da hayvandan kanini içtigine galip gelir. Düzgüsel sekilde kan almayi bilen kimsenin, rüyada kan almasi, rahata ve o yerde kan alinmasina muhtaç olan kimsenin hastalıklardan sifa bulmasina işarettir. Bir yerinden kan alinmasina gerekseme olmayan kimsenin rüyada o yerden kan alinmasi, orada ilerde bir hastaligin meydana çikarak onu korkutacagina işarettir. Rüyada bir kimse damarini uzunluguna kestigini görse, düsmanindan kendisini kötüleyecek bir söz isitir. Ve bu söz kendisine etki eder. Ayrica o kimsenin mali artar. Eger o genç kimse onun damarini enine kestigini ve damarinin koptugunu görse, damarlarindan o damari yerinde bulunan akrabasindan biri ölür. Kimi zaman de kendisi ölür. Sag elinden kan alinan kimse, iyi bir geçim sürer ve mali bir kat daha artar. Eger sol elinden alinirsa. o kimse ortak yada dostuna galip gelir ve onun ortak ve dostunun serveti bir kat daha artar. Eger basinda bulunan bir damardan fazla kan alsa. o kimse baska birisinden istifade eder. Hamile kadindan rüyada kan alinmasi, çocugunu doguracagina işarettir. Rüyada kan aldirmak, bedenini sihhate kavusturmak için para harcamaya işarettir. Rüyada tanimadigi bir kadinin kendisinden kan aldiğini gören kimsenin, şans ve bahtinin açilmasina işarettir. Kan alacak enjektör hirsizlara, enjektörün takimlari da. hirsizlarin kapilan ve kilitleri açacak alet ve anahtarlaridir. Meslegi igneci olmayan bir kadin diger kadindan kan aldiğini görse, o kadinla sürtüsmesine işarettir. Eger kan çikarmak için damarini yarsa ve damardan çikan kani kendisi için zararli görse, o kimse hasta olur ve onun malina zarar ve ziyan erisir. Eger kan alinmasini faydali görse ve çikan da bünyesine uygun bir sekilde olsa, o kimsenin o yıl içinde vücudu ve dini saglam olur. Baska birisi, kendisinden kan alsin diye bir nester alsa ve o nesterle hanimi ondan kan alsa, hanimi bir kiz çocugu dogurur. Eger damar enine kesilirse, o kimse ile akrabalari arasinda ölmesiyle yada hayatta oldugu halde ayrilik meydana gelir. Kendisinden kan alinmasini arzu ettigini gören kimse, günahindan tövbe eder. Damarini yardiğini ve kan çiktigini gören kimse, tövbe eder. Günahlarindan ve fena hareketlerinden de döner. Eger çikan kan siyahsa o kimse büyük bir günahi islemekte israr eder ve yakinda tövbe etmesi de müyesser olur. Damarinin yardiğini ve ondan kan çiktigini gören kimse, günahtan çikar yada onun dinden bir şeyi gider sonrasında gene ona döner Kan almak, senet şeklinde seylerin yazilmasinda malin elden çikmasina işarettir. Bakire bir kiz rüyada kendisinden kan alindiğini görse, evlenir. Minik çocuk için kan almak, onun sünnet edilmesine, hapisteki suçlu için de hapisten çikmaya işarettir.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir