Rüyada Kaymak Görmek

Rüyada kaymak görmek, alın teriyle kazanılan malın yararlı ve verimli sonucuna, bir vesileyle gelecek toplu mala veya ana karnındaki çocuğa işarettir. Kaymak kimi zaman ucuzluk ve bolluğa, kâr ve kazanca; arzu edilen şeylerin gerçekleşmesine de işaret eder. Kaymak yiyecek, mukaddes beldeleri ziyaret etmeye delalet eder.

Bkz: Sütlü Tatlılar, Süt ve Bal Kabı

Rüyada beyaz kaymak yiyecek yada kaymak satın almak, gelecek rahatlığı ve mutluluğu işaret eder. Yiyecek olarak kaymak, türlü söylentiye niçin olacak paradır. Kişiyi rahatsız edecek anlamına gelir.

Rüyada kaymak görmek, bebeğe delalet eder. Rüyada kaymak yediğini görmek, bolca bir rızık ve berekete ve bazı yorumculara gore de Kabe’yi ziyaret etmeye yorumlanır.

Bir başka rivayete gore de: Rüyada kaymak görmek, ana karnındaki çocuktur. Görülen kaymak faydası fazlaca, büyüyen ve leziz olan toplu mal ve ganimetten meydana gelecek rızıktır. Bazi tabirciler, bir kimse rüyada kaymak yese, Tanrı-u Teala o hiç kimseye Beytü’l Mukaddes’i ziyaret etmeyi nasip eder, dediler. Kaymak; ucuzluk, bolluk, kazanç, yarar ve uyanıklıkta uğrattığı ve arzu etmiş olduğu şeyi kolaylıkla elde etmeye işarettir.

Kaymak

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir