Rüyada Kazık Görmek

Rüyada kazık görmek; yönetim kademesinde bulunan bir hiç kimseye, mal ve kuvvete, üzüntü ve kedere ya da nifak ihtimali bulunan işe işarettir. Kazık kimi zaman aşık olmaya, üzüntü ve kedere ya da mala delalettir.

Rüyada yaşlı birinin kendi sırtına kazık yada çivi çaktığını görmek, sırtına kazık çakılan kişinin neslinden oldukca büyük bir alim ve önder çıkmasına; duvara kazık çakmak asil bir hiç kimseye muhabbet etmeye bekar için evlenmeye, evli için eşinin hamile kalmasına; eve kazık çakmak bir bayanı sevmeye, ağaca kazık çakmak ikiyüzlü birini sevmeye; tenasül uzvundan çıkan kazık çocuğa delalet eder. Asla beklemediğiniz birinin hakkınızda dedikodu yapmış olduğu şeklinde yorulur.

Rüyada kazık görmek, devlet büyüğü ile yorumlanır. Rüyada yaşlı bir insanın kendisinin sırtına bir kazık çaktığını görmek, bu kişinin büyük bir işgören olacağına işarettir. Rüyada bir duvara kazık çaktığını gören, asil bir bayanı sevmiş olarak evlenir. Bir eve kazık çaktığını gören, bir hanıma gönlünü kaptırır. Bir ağaca kazık çaktığını gören, kendisine layık olmayan bir hanımla evlenir. Kazık demirden ise mal ve paraya delalet eder.

Rüyada kendisinin bir kazığa oturtulduğunu görmesi, bilgili bir kişiden kuvvet alacağına ve informasyon öğreneceğine işarettir. Rüyada yere bir kazık çaktığını görmek, bekarsa evleneceğine, evli ise bir evladı olacağına delildir.

Bir başka rivayete nazaran de: Bir kimse rüyada yaşlı bir insanın kendisinin sırtına bir kazık yada bir çivi çaktığını görse, o kimsenin neslinden bir alim çıkar. Kazık ağaçtan ve o kazığı onun sırtına kakan da genç bir kimse olursa, onun kendisine düşman olacak münafık bir evladı olur. Eğer kazık kırılırsa, o kimse de ölür.

Rüyada bir duvara kazık çaktığını gören kimse, kadir ve şanlı bir kişiye muhabbet eder. Bir eve kazık çaktığını gören kimse, bir hanıma gönül bağlar. Kazık demirden olursa, mal ve kuvvete işarettir. Kazık sivri ve keskin olduğundan, acılara ve katılımdan dolayı da üzüntü, üzüntü ve tasaya işarettir. Kazıklar bir durumdan dolayı meydana gelecek zararlardır. Kazık aşama ve makama, işlerde sebat göstermeye, vazife almada yada görevden atılmada ya da yolculukta icbar edilmeye işarettir.

Rüyada kendisinin bir kazık üstünde bulunduğunu gören kimse, alim ve fazıl bir kimseden kuvvet alır. Bazı tabirciler ise kazık maldır, dediler. Bazı tabirciler de kazık; aşk, üzüntü, üzüntü ve tasaya işarettir, dediler. Rüyada bir duvara yada yere kazık çaktığını gören kimse bekarsa evlenir. Evli ise, hanımı hamile kalır. Tabircilerden bazıları da kazık, kendisine nifak giren bir iştir, dediler.

Kazık

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir