Rüyada Kefalet Görmek

Rüyada kefalet görmek, yüke delalet eder.

Rüyada bir arkadaşına kefil bulunduğunu ve bu kefaletten dolayı zarara uğradığını görmek, bir başkasına yapmış olduğu bir vaatten dolayı utanacağına delalet eder. Rüyada kendisine kefil olan bir kişiye, kendi üstüne almış olduğu borcu yerine getirmediğinden, o kişiyi zarara soktuğunu görmek, kendine meydana getirilen bir vaadin yerine getirilmemesi yüzünden zor duruma düşmeye işarettir.

Bir başka rivayete gore de: Rüyada bir şeye kefil olmak, rüya sahibinin o şeyi üstüne almasına işarettir. Rüyada kefil olduğu şey, başkası tarafınca verilecek sadakayı, görülecek bir işi ya da aciz bir kimsenin yardımına koşmak şeklinde hayırlı bir şey olursa, rüya sahibinin hayırlı bir şeye yardım etmesine işarettir. Eğer kefil olduğu şey içki yada haram mal olursa, çoluk çocuğunun geçimi hakkında sorun çekmesine, fakirleşmesine ve borçlanmasına işarettir.

Rüyada kefillik görmek uyanıkken yapılacak borçtur. Rüyada bir hiç kimseye kefil bulunduğunu gören kimse, kefil olduğu şahıstan terbiye öğrenmesine işarettir. Kimi zaman de kefalet pişmanlığa işarettir.

Bkz: Rüyada Kefil / Kefalet Görmek, Rüyada Kefil Olmak Görmek

Kefalet

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir