Rüyada Kemer Görmek

Rüyada bele takılan kemer, çeyiz ve zineti olan çocuk sahibi hanıma, mal ve süs eşyasına; kendisine kemer verildiğini görmek mala, evlada ve uzun ömre; kemerin her çeşidi luk ve sürura, muradına ermeye, hanım için hayırlı kocaya delalet eder.

 (Ek olarak Bakınız; Bina Kemeri)

Rüyada kemer görmek, dertli duruma düşüleceğine yorumlanır. Hayatınızı etkileyecek ve size uğursuzluk getirecek biriyle tanışacaksınız. Yakında hayatınızı alt üst edecek ve size uğursuzluk getirecek biriyle karşılaşacaksınız. Kısmet ve evliliktir.

Rüyasında üstünde altın ve gümüş şeklinde madenler ve elmas ve benzeri kıymetli taşlar olmayan mütevazi bir kemer bağladığını görmek, görenin oğlu, kardeşi, yada akrabalarından biri ölür yada kendisinden yardım ister. Eğer bağladığı kemer, gerek maden ve gerek taşları bakımından kıymetli ise, halk içinde saygınlık kazanacağına yada ailesi içinde söz sahibi olacağına yada bu vasıfta bir evlada haiz bulunacağına delalet eder. 

Rüyada üstünde iki yada daha ziyade kemer bulunduğunu görmek daha iyidir. Ağırlığını çekemeyecek kadar birçok kemerleri bulunduğunu gören, oldukca yaşar. Kendisine bir kemer verildiğini görmek, üç şekilde tabir olunur: Evlat, mal, uzun yaşam. 

Rüyada beline kemer bağladığını gören, hayırlı bir yolculuğa gider ve orada onur bulur. Rüyada görülen kemer, altın ile süslü ve üstü nakışlı ise, eşiyle oldukca eşeysel münasebette bulunduğuna işarettir. Bir rivayete gore, altın kemer, zulüm icra eden bir memura; gümüş kemer ise adaletle işlem eden bir hakime delalet eder. Her ne şekilde olursa olsun kemer görmek hayırlıdır. Ferah ve sevince, hanım için iyi bir kocaya delalet eder.

Nablusi’ye gore; kemer görmek, çeyiz ile yorumlanır. Rüyasında beline kemer taktığını görmek, evlendireceği çocuğuna yada evlenecek kardeşine yada kendisi için çeyiz hazırladığına delalet eder.

Bir başka rivayete gore de: Rüyada kemer görmek, çeyiz yada evlat sahibi hanıma işarettir. Kemer hizmetçi sahipleri için hizmetçilere ve bunlardan başkaları için de kemerin kıymeti miktarınca zinet ve mala işarettir. Yakında size uğursuzluk getirecek ve hayatınızı etkileyecek biriyle karşılaşacaksınız.

Kemer

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir