Rüyada Kir (Pislik) Görmek

Rüyada kir görmek çoğu zaman üzüntü ile yorumlanır. Rüyada kirli elbiseler giydiğini görmek, büyük bir günah işlediğine delalet eder. Rüyada görülen kir, rüya sahibinin dini inancinin o nispette eksikliğine işarettir. Rüyada üstündeki yada kullandığı eşyalardaki kirleri temizlemek için, bu tarz şeyleri yıkayıp temizlediğini görmek, rüya sahibinin tövbe ve istiğfar etmesi gerektiğine delalet eder.

Rüyada vücudundaki uzuvların herhangi biri üstündeki kiri görmek, şu şekillerde yorumlanır; ellerinin kirli olması yada kirlenmesini görmek, haram mal edindiğine; ayaklarındaki kir, haram mal kazanmak için fena yollara başvurduğuna; vücut kiri, ibadetinin ve dini inancının noksanlığına; yüzündeki kir, riyakarlığına ve dalkavukluğuna; kulaklarındaki kir, hak sözünü duyamadığına; gözlerindeki çapak ve kir, hakikati ve hak yolunu göremediğine işarettir.

Bir başka rivayete nazaran de: Rüyada insanoğlunun elbisesinde yada vücudunda ya da saçında görülen kir, sahibi için üzüntü ve kederdir. Kirli ve paslı elbiseler, günahtır. Kir dine oran edilirse, görülen kir ve pasın miktarınca rüya sahibinin dinen bozukluğuna işarettir. Eğer kir ve pas dünyanın emtia ve eşyasına oran edilirse, rüya sahibinin dünyasının bozulmasına işarettir. Rüyada kulağının kirini temizlediğini gören kimse, neşelenecek bir söz ve kendisine gelecek bir müjdeyi isitir.

Rüyada kulaklarının kirlerini yediğini gören kimse, erkeklere yaklaşır yada oldukca sinirleneceği bir işi yapar. Bir insanoğlunun kulağında çokça kir bulunduğunu görmesi, o insanoğlunun işiteceği çirkin bir söze işarettir. Sadece bu tabir, o insanoğlunun kulağında sağırlık emareleri olmadığı takdirdedir. Eğer kulağında sağırlık var ise, üzüntü, üzüntü, sorun ve hastalığa işarettir.

Kir (Pislik)

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir