Rüyada Köçek Görmek

Rüyada köçek görmek, çirkinlik ve bayağılığı açığa çıkmış hiç kimseye, korku ile beraber sorun ve üzüntüye delalet eder.

Rüyasında kendisini köçek olarak görmek, işlerinizde yaptığınız hatalar yüzünden zarar edecek, sıkıntıya düşeceksiniz anlama gelir.

Rüyanızda köçek oynatarak eğlendiğinizi görmek, söz verdiğiniz halde yapamadığınız bazı vaatleriniz yüzünden işinizde de bazı aksamalar olacağına; bu halinizden dolayı dostlarınızın da yavaş yavaş sizi terk edeceklerine işarettir. Rüyasında köçek bulunduğunu görmek, halk tarafınca ayıplanacak bir iş yaptığına delalet eder. Bir adamı köçek giysisine sokarak, oynatıldığını görmek, kendisine verilen bir işi başaramayıp, her insanın kınanmasına sebep olduğuna işarettir.

Rüyada bir eğlencede köçek oynatıldığını ve kendisinin de köçekle beraber oynadığını görmek, evin içinde itibarının kalmadığına ve eşinin kendisinden yüz çevirdiğine delalet eder. Bir köçeğe renkli köçek elbiseleri giydirdiğini ve parmaklarına zil taktığını görmek, akrabaları tarafınca ayıplandığına ve mahalle halkının da kendisini üzecek işler yapmış olduğu için ayıpladıklarına işarettir.

Bir başka rivayete nazaran de: Rüyada köçek olup milleti oynattığını gören, korku, üzüntü ve sıkıntıya düşer.

Köçek

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir