Rüyada Kumar Oynamak Görmek

Rüyada her ne şekilde olursa olsun kumar oynamak, kavgaya, düşmanlığa ve zahmete işarettir. Kumar oynayıp karşısındakine üstün gelen, uyanıkken de rakibine galip gelir.

Bkz: Kumarhane, Zar

Cafer-i Sadık’a (R.A.) nazaran; rüyada kumar oynadığını görmek dört şekilde tabir olunur: Batılla uğraşmak, başkalarının ayıplarını açması dövüş ve düşmanlık, bıçakla yaralama. Rüyada zar görmek ve oynamak düşmanlıkla yorumlanır.

Ebu Sait El-Vaiz’e nazaran; rüyada zar ile kumar oynamak her ne şekilde olursa olsun, iyi ve hayırlı değildir. Şundan dolayı hileye ve sonunda kavgaya dönüşür.

Rüyada kumar oynadığını görmek, İslam adetlerine uymayan bir işle uğraştığına delalet eder. Kumar oynadığı kişi erkekse, onunla bir münakaşaya girip, sonunda aralarında bir ayrılık olacağına; kadınsa bir iftiraya uğrayıp, insanoğlu içinde kötü bir duruma düşeceğine işarettir.

Bir başka rivayete nazaran de: Rüyada kumar oynamak, batıl bir işte bulunmaya işarettir. Rüyada kumar oynayarak bir adama galip gelen kimse, o adama uyanıkken galip gelir. Rüyada kumar oynamak, düşmanlık ve münakaşadır.

Kumar Oynamak

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir