Rüyada Kumaş Görmek

Rüyada desenli ve renkli kumaş görmek, din ve dünya güzelliğine; üstünde güzel kumaş görmek ehli için memuriyete, işgören için senenin ucuzluk ve bolluğuna işarettir. Rüyada heybetli kumaş görmek hanım için ziyade luk ve şerefe, kumaş yırtmak boşanmaya ve boşadığı eşiyle, o bir başka erkekle evlenmeden, yine birleşmeye delalettir. Top halinde kumaş görmek, uzak bir yere sefere çıkmaya; kumaşı dürmek, dokumak ve açıp dağıtmak yolculuğa delalet eder. 

(Ek olarak Bakınız; Elbiselik Kumaş)

Rüyada kumaş görmek, derde düşüleceğini işaret eder. Kişinin gayretini, yaptıklarını, iyilik ve kötülüklerini temsil eder. Kişinin görmüş olduğu kumaş çirkin ise şahıs davranışlarını değiştirmeli, hataları var anlamına gelir.

Rüyada kumaş görmek tabiri, dünya meselesidir. Kanık renklerle dokunmuş bir kumaştan elbise giydiğini görmek, dünya işlerinin bozuk gittiğine, geçiminde güçlük çektiğine delalet der.

Rüyada kumaş görmek anlamı, renklerine nazaran de yorumlanır; beyaz renkli kumaş, feraha ve sevince; mavi renkli kumaş müjdeye, yeşil renkli kumaş hak yolunda olduğuna; kırmızı kumaş sorun ve kedere, siyah kumaş mateme ve ölüme; sarı renkli kumaş görmek ise hastalığa delalet eder.

Rüyada alaca renkli kumaş görmek, hanımefendiler için sevinç ve sevince; erkekler için ise kedere ve üzüntüye işarettir.

Rüyasında bir kumaşı yırttığını gören, eşinden boşanır. Birçok kumaşı açtıktan sonrasında yine sardığını görmek, uzak bir yolculuğa delalet eder.

Bir başka rivayete nazaran de: Rüyada alaca çeşitli renkteki kumaşı görmek, din ve dünyadır. Bir kimse rüyada üstünde çeşitli renkli kumaş bulunduğunu görse ve kendisi de memurluğa da ehilse, o kimse işgören olur. Rüyayı gören devlet adamı ise, senenin ucuzluk ve bolluk ve mahsulatın iyi olmasına işarettir.

Giymeyi tane etmeyen kimsenin, rüyada alaca bir kumaş giymesi, ağrılardan sonrasında ona vurulacak kamçılara, çiçek, kabarcık vs. şeklinde hastalıklara işarettir. Rengi çeşitli olan kumaş, hanım için fazlaca onur ve sevince işarettir.

Rüyada kumaşı yırtmak, boşanmaya ve boşanan bir hanıma başka bir kocaya varmadan yine almaya işarettir.

Rüyada bir top kumaş parçası dürdüğünü yada satın aldığını ya da kendisine bağışlama edildiğini gören kimse, uzak bir yere sefere çıkar. 

Rüyada kumaş dokuduğunu dürdüğünü yada açıp dağıttığını gören kimse, gene sefere çıkar.

Kumaş

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir