Rüyada Küpe Görmek

Rüyada eşinin kulağında küpe görmek, tecim halletmeye; kulaklarına küpe taktığını görmek, Kur’an’ı güzel okumaya ya da güzellik ve mala işarettir.

Rüyada hamile kadının kulağında küpe görmesi, oğul evladına; bu küpe altınsa oğlunun hafız olacağına; gümüşse yarı hafız olacağına; incisiz bir küpeyse ses sanatkarı olacağına işarettir. Adam çocuğun kulağında görülen küpe ziynete; genç kızın küpe görmesi evlenmesine; buluğa ermiş adam çocuğun küpe takması, akıl noksanlığına, ayıplanan bir iş halletmeye işarettir.

Rüyada kulağında birçok küpe görmek, onur ve itibarla beraber ilme; birçok kadının kulağında güzel küpeler görmek, bayındır ülkelere, mamur şehirlere ve buralarda yapılacak kârlı ticarete ve hoş geçime delalet eder. Güzel haberler alacaksınız. Oldukca garip ve güzel bir iş sahibi olabilirsiniz. Eş, sevgili ile ilgili kısmettir. Küpenin yapıldığı madde ile beraber yorumlanır.

Rüyada küpe görmek tabiri, çeşitli şekillerde tabir olunur. Kulağında küpe bulunduğunu gören, güzel ses ve müzik aleti dinlemeyi sever. Kulağındaki küpelerin mücevher ile süslü bulunduğunu ve her birinde birer inci yada inciler bulunduğunu gören, Kur’an-ı Kerim’i ezberler yada bir hayır işler fakat tamamlayamaz.

Rüyada kulaklarında halka bulunduğunu gören, halk içinde sevilen ve sayılan bir şahıs olur. Küpesinde kıymetli bir inci bulunduğunu gören, Kur’an yada dini informasyon eğitim eder. Eğer halkadaki inci düşerse. Kur’an’ı ve her şeyi unutur.

Rüyada karısının kulaklarında altından yada gümüşten yapılmış bir çift halka yada biri altın ötekisi gümüş iki halka gören karısını boşar. Ebu Sait el-Vaize bakılırsa; rüyada küpe görmek, adam ve hanım için aynı şekilde tabir olunur.

Rüyada altın küpe görmek, şarkıcılıkla tabir olunur. Kulaklarında gümüş küpeler gören, tüm Kur’an’ı ezberler. Kulağında gümüş küpeler gören hanım hamile ise adam çocuk doğurur. Rüyasında kulağı küpeli bir hanımla konuştuğunu gören, büyük bir şehirde tecim yaparak para kazanır. Karısının kulağında biri altın, diğeri gümüş küpe gören karısını boşar.

Bir başka rivayete bakılırsa de: Rüyada hanımının kulağında küpe görmek, ticarete işarettir. Rüyada kulağında incili küpe gören kimse, dünya nimetlerine, güzellik ve mala, güzel bir sesle Kur’an ezberlemeye işarettir. Hamile bir karı rüyada kulağında küpe görse, karnındaki çocuğun adam olduğuna işarettir. Eğer küpe gümüşten ise, onun evladı Kur’an’ın yarısını ezberler. Eğer altından olursa, Kur’an’ın hepsini ezberler. Eğer küpe incisiz olursa, evladı şarkı ve türkü söyler.

Bekar bir kız küpelerden birini rüyada görürse evlenir. Adam çocuğun kulağında görülen küpe, ziynettir. Buluğ çağına girmiş çocuk ve adamların kulağında küpe görülmesi, makbul değildir.

Rüyada kulağında bazı küpeler bulunduğunu gören kimse, Kur’an’ı ezberler yada halk içinde onur ve saygınlık göreceği bir bilimsel eğitim eder. Küpe hanım için kocasına, küpenin salkımları onun çocuklarına işarettir. Kimi zaman de küpe, hayvan otlak yerlerine ya da hanımefendilerin ziynet için takındıkları şeyleri yemeye işarettir. Kulağında küpe bulunduğunu gören kimse, güzel ve uyumlu şeyleri dinlemek ister. Yada bizzat bu şekilde yerlerde bulunup dinler.

Rüyada bir bayanı yada bir cariyeyi ve onların kulağında salkımla yada salkımsız küpe bulunduğunu gören kimse için, mamur bir kent ve nahiyede meydana gelecek kâr. Ticarete ve gezinti yerinde bulunan hizmetçilere işarettir.

Küpe

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir