Rüyada Kuyumcu Görmek

Rüyada işlenmiş altınları satan kimseyi görmek; sevince, ilme, hidayete, sevince, evlenmeye veya evlada işarettir. Altın işleyen kuyumcu hilekar, yalancı ve riyakar hiç kimseye delalet eder. 

(Ek olarak Bakınız; Sarraf)

Rüyasında kuyumcu gören insanoğlunun sahtekarlık ve yalancılıkla karşılaşılacağına işarettir. Bu rüya bununla beraber ilme, doğru yola, evlada ve evlenmeye yorumlanır.

Rüyada kuyumcu görmek, başkalarının kısmetinden yararlanmayı düşünen zengin, kuvvetli, egoist insan olarak yorumlanır. Bu şahıs haşin, kendini beğenmiş, kibirli, üstünlük elde eden biridir.

Rüyada kuyumcu görmek tabiri, sevince işarettir. Rüyada bir kuyumcu dükkanında bulunduğunu ve bazı altın eşyalara baktığını görmek, bir kitap için hazırlık yaptığına yada bir şiir yazmak için kafiye düşündüğüne delalet eder. 

Cabir’ül Mağribi’ye nazaran; rüyada kuyumcu görmek, ilim, luk, evlenmek ve çocuğa delalet eder. 

Cafer-i Sadık (R.A.) kuyumcu görmeyi dört şekilde yorumluyor: Uzak akraba, tanıdık dost, sanatçı, iş.

Bir başka rivayete nazaran de: Rüyada kuyumcu yada işlenmiş altın alan satan kimseyi görmek, sürura; kimi zaman de bu rüya, hakkı batıl ile birleştiren hiç kimseye işarettir. Rüyada kuyumcu görmek; riya, yalan, yaramazlık ve hilekarlık halletmeye işarettir. Kuyumcu görmek, kimi zaman şiir anlatmaya yada bazı cümleleri bir araya getirmeye, kimi zaman de ilim, hidayet, luk, evlenmek ve evlata işarettir.

Rüyada kuyumcu görülmesi, kendisinde hayır olmayan şerli ve yalancı bir kimsedir. Rüyada tanımadığı kuyumcuyu görmek, sözü dilediği kalıba döken ve yalan söz uyduran hiç kimseye işarettir. 

Rüyada altın ve gümüş eşyayı alevden çıkarıp sonrasında gene ateşe yerleştirip kızdırdığını gören kimsenin, yalancı olduğuna ve halk arasına fitne soktuğuna işarettir. Altın ve gümüş üstüne mücevher yerleştirdiğini gören kimse, şerle süregelen ve hayırla biten tehlikeli bir işte insanların arasını ıslaha çalışan birisi olduğuna işarettir.

Kuyumcu

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir