Rüyada Mahzen Görmek

Rüyada mahzen görmek, kişinin annesine veya hamile hanıma; anası sağ olan kimsenin rüyada mahzenin harap bulunduğunu görmesi, annesinin vefat etmesine işarettir.

Bkz: Şarap Mahzeni, Su Küpü

Rüyada mahzende bulunan besin maddelerinin çürümesi, kıtlık ve sıkıntıya; yiyecek ve besin dolu mahzen görmek, hepimiz için bolluk ve ucuzluğa; evli adam için eşinin hamile kalmasına delalet eder.

Rüyada mahzendeki besin maddelerinin üstüne ateş düşmesi, pahalılık ve kıtlığa; mahzene düşmek, hasta için vefata, vapur yolculuğu icra eden kimse için suda boğulmaya; kara yolcuları için yolun kesilmesine, öteki durumda olanlar için şüpheli ve şaibeli evlere veya bölgelere girmeye delalet eder.

Rüyada yer altında mahzen görmek, kefil olmaya ve ödemeye işarettir. Rüyada bir mahzeni yıkılmış yada tamamiyle kapanık görmesi, o kimsenin hasta bir anası var ise, vefatına işarettir.

Rüyada mahzene girdiğini görmek, kendinize olan güveninizi kaybedeceğiniz anlamına gelir. Başarı göstermiş olmak istiyorsanız, kuvvetli olmanız ve kendinize güvenmeniz gerekiyor. Yaklaşan sorun, güçlüktür. Mahzen aydınlık ise sorun kolay geçer.

Rüyada mahzen görmek, hamile olan anneye işarettir. Bundan dolayı rüyada mahzenin yıkıldığını yada tamamen kapanık oldugunu gören kimsenin hasta anası var ise ölür yada o kimsenin yanında hamile bir karı var ise doğum yapar. Sadece, rüyada o hamile kadının ölümünü kuvvetlendirecek bir durum da görülmüş ise, o halde mahzenin kapatılması, o kadının ölmesiyle defnedileceğine işarettir. Eğer hamile kadının ölümünü kuvvetlendirecek başka bir hal görmemiş ve rüya sahibinin uyanıkken o mahzende yiyecek ve tahılı var ise, onları satacağına işarettir.

Rüyada mahzendeki yemeğin çöp yada toprak bulunduğunu görürse, hububat ve yiyeceklerin fiyatı düşer. Bu sebeple de onun mal ve sermayesi gider. Mahzenin yiyecek ve hububatla dolu bulunduğunu gören kimse fukara ise, hanımı hamile kalır. Mahzendeki yiyecek ve hububata ateş düşmüş olduğu görülse, hububat benzer biçimde şeylerde kıtlık olur yada çekirge benzer biçimde zararı olan şeylerin çıkacağından korkulur.

Rüyada bir kimse mahzende bulunan malların hurma benzer biçimde şeyler ile dolu bulunduğunu görmesi, mahzende bulunan hububat ve yiyeceğin fiyatı, hurma ve şekerin fiyatı benzer biçimde yüksek olur. Bilmediği bir mahzen yada çukura düştüğünü gören kimse hasta ise ölür. Gemide ise boğulur. Yolculukta ise yolu kesilir. Düşmanlık halinde ise, hapsedilir. Eğer anlatılan hallerden birisi yoksa içine girilmesi mekruh olan bir hamama yada zina icra eden bir kadının evine girer.

Mahzen

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir