Rüyada Mezbaha Görmek

Rüyada hastanın mezbaha görmesi, vefat ederek mirasının bölme edilmesine işarettir. Rüyada mezbahada üzerine pislik sıçradığını görmek, üzüntü ve kedere; orada yenilmesi caiz olmayan hayvanların kesildiğini görmek, zalim ve bid’at ehli kimselerin yok olmasına yada halkın kendisinden korkmuş olduğu kimseden kurtulmasına işaret eder. 

Rüyada mezbaha görmek, aşifte hanıma, hapis ve tutuklanmaya; kimi vakit mezbaha, sevince ve gereksinimleri gidermeye delalet eder. Sevdiğiniz insanlardan ayrı kalacağınıza işaret eder. Dert, musibet, mesele, beladır.

Rüyada mezbaha görmek, hayra delalet etmez. Kimi vakit mezbaha görmek, gereksinimleri görmeye ve sevince işarettir. Kimi vakit de zalim ve zina icra eden kişilerin evlerine işarettir.

Bir hastanın rüyada mezbahaya girmesi, onun öleceğine ve malının bölme edileceğine işarettir. Sağlam bir asla hiç kimseye mezbahanın pisliklerinden bir şeyin bulaşması; o kimsenin üzüntü, üzüntü, sıkıntıya işarettir.

Rüyada yenmesi helal olmayan hayvanların kesildiğini görmek, zalim ve bid’at sahiplerinin helak olacağına işarettir. Mezbaha, zulüm, işkence ve hapishaneye işarettir. Bundan dolayı rüyada mezbahaya girdiğini gören kimse, hapsolmaktan yada polisin huzuruna çıkmaktan sakınmalı.

Mezbaha, kan, pislik ve kötü koku bulunduğundan aşifte hanıma da işarettir. Rüyada mezbaha görmek, oldukca sevdiğiniz bir dostunuzu kaybedeceğinize işarettir.

Ek olarak bkz: Bıçak, Tabakhane

Mezbaha

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir