Rüyada Mücevher Görmek

Rüyada mücevher görmek, eline geçmek yada bulmak, satın almak; o kimsenin fazlaca mala ve mülke haiz olacağına, hem de evladı olacağına işarettir.

Ek olarak bkz:  Küpe, Ziynet Eşyası, Kuyumcu

Rüyada mücevher görmek, bu rüyayı görenin fazlaca para kazanacağını, zenginleşeceğini ve hem de evladı olacağına yorumlanır. Tüm güzellikler ve zenginlikler sizin olacak anlama gelir. 

Rüyada mücevher takmak, başarı kazanacağınızı ve üst makamlara çıkacağınızı işaret eder. Başarınız seneler boyu devam edecek ve etrafınızdaki insanları başarınızla kıskandıracağınıza delalet eder. Pırıl pırıl, parlak renkli mücevher, iş ve aşk hayatında mutluluğu ve başarıyı temsil eder.

Rüyada mücevher görmek tabiri; güzel, namuslu ve varlıklı bayanlara işarettir. Mücevherin çokluğu, kıymeti ile yorumlanır. 

Kirmani’ye bakılırsa; rüyada mücevher sattığını gören, hanımefendilerin işleriyle uğraşır. Bir rivayete bakılırsa, rüyayı gören hanım ise en kıymetli şeylerini satar. Mücevherleri delikli yada deliksiz olarak görmek, kızlara ve dul bayanlara işarettir.

Cabirül-Mağribi’ye bakılırsa; rüyada beyaz mücevher görmek, evlattır.

Cafer-i Sadık’a bakılırsa; rüyada mücevher görmek, sekiz şekilde tabir olunur: Gizlenen mal, şöhretli bir ilim, tanınmış bir evlat, kıymetli eşya, güzel ve namuslu bir eş, yararlı söz, hayır ve bolluk, güzel bir iş. Eğer rüyayı gören fena bir insan ise mücevher görmesi pişmanlığa delalet eder. Rüyasında bir mücevhere kıymet takdir ettiğini gören şahıs evlenir. Birçok mücevherlere haiz olup, bu tarz şeyleri ötekine yada berikine dağıttığını gören, halka emreder ve onları yönetir.

Rüyada bir mücevher satın aldığını görmek, mücevher deliksiz ise, bekar bir kızla; delikli ise dul bir hanımla evlenir. Bir başka rivayete bakılırsa de: Rüyada mücevher görmek; doktora, bilgine, rütbeye, rahatlığa, geçime, yarar ve menfaata işarettir.

Rüyada mücevher bulmak tabiri: Kişinin iç açıcı bir geleceği olacağına, eşiyle beraber herkesten fazlaca uzak yerlerde mutlu, rahat ve çocuklu olacağı anlama gelir. Rüya sahibinin her insanın isteyeceği bir hayata haiz olacağına, dertten sıkıntıdan uzak yerlerde olacağı anlamına gelmektedir.

Mücevher

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir