Rüyada Nazar Değmesi Görmek

Rüyada nazar değdiğini görmek, bu rüya gerçekleri yansıtır. Şahıs dikkatli olmalıdır.

Bkz: Nazarlık, Keramet  

Rüyada nazar değmesi görmek, hayra yorulmamaktadır. Başınıza gelecek aksilikleri, geçireceğiniz minik bir hastalığı işaret eder. Çevrenizde kem gözlü kimselerin bulunduğunu, bu kişilerin sizin hakkınızda kıskançlık duyarak konuşup başınıza fena işler getireceklerini ifade eder. Ek olarak rüyada nazar değmesi görmek, çabucak atlatacağınız bir hastalık geçireceğinize ya da hafifçe bir kaza yapıp derhal toparlanacağınıza delalet eder. 

Rüyada Nazar Değdiğini Görmek 

Rüyada nazar değdiğini görmek; adımlarınızı atarken birden oldukca düşünmeniz gerekeceğine ve etrafınızda dolaşan fena kalpli insanoğlu yüzünden canınızın bir fazlaca sıkılacağına alamet eder. Sizin bir tek kötülüğünüzü düşünen bu insanlara karşı davranışlarında ölçülü davranacağınızı, ellerine koz vermemek için aklıselim düşüneceğinizi ifade eder. 

Rüyada Çocuğa Nazar Değmesi 

Rüyada çocuğa nazar değmesi görmek, iki değişik şekilde yorumlanmaktadır. Eğer rüyanızda kendi çocuğunuza nazar değdiğini gördüyseniz; bu çocuğunuzu için oldukca kaygılanacağınıza, başına bir şey gelmesin için aşırı korumacı davranacağınızı ve bu şekilde davranmanızın evladınız için aslen hayırlı olacağını ifade eder. Eğer bir başkasının çocuğuna nazar değdiğini gördüyseniz, bu rüya asla beklemediğiniz birinden bir mevzuda büyük tepki alacağınızı ve bununla başa çıkmak için uğraşacağınızı işaret eder. 

Rüyada Bebeğe Nazar Değmesi 

Rüyada bebeğe nazar değmesi, rüyada görülenin aksine hayırlı bir rüyadır. Rüyada gördüğünüz bebeğin şansının ve bahtının açık olacağına, büyük ve aydın bir insan olacağına, cemiyet içinde saygı gören bir fert olarak sayılıp sevileceğine işaret eder. Rüyada bebeğe nazar değdiğini görmek, bebeğin kendi ailesine uğur ve talih getireceğine delalet eder. 

Rüyada Anneye Nazar Değmesi

Rüyada anneye nazar değmesi görmek, hayatınızda oldukca korktuğunuz biri bulunduğunu ve bu yüzden sürekli kendinizi huzursuz hissedeceğinizi işaret eder. Kendinize ya da annenize zarar verecek bir kimseden çekineceğinizi, bu kişinin ruh halinizi negatif etkileyeceğini ve daima bu kişiyi aklınızdan çıkaramayacağınızı gösterir. Rüyayı gören şahıs rüyasında kimi görmüşse, o kişiyi kaybedeceğinden ya da zarar göreceğinden korkmuş olduğu anlamını taşır. 

Rüyada Birine Nazar Değmesi Görmek 

Rüyada birine nazar değmesi görmek; önemseyecek şeyleri dahi büyütüp sorun haline getirdiğinizi ve küçücük sorunlarla dertleneceğinizi ifade eder. Hayatta asla sorun haline bile getirilmeyecek mevzulara kafa yoracağınıza ve bu durumdan psikolojiniz negatif olarak etkileneceğine delalet eder. 

Rüyada Nazar Görmesi Görmek Diyanet 

Rüyada nazar değmesi görmek diyanet tabiri ise gerçek hayatta size ya da sevdiğiniz birine nazar değmesinden korktuğunuzu işaret eder. Başka kimselerin nazarına gelmekten oldukca çekindiğinizi, evden çıkmadan devamlı nazar değeceği endişesi taşıdığınızı işaret eder. Bu rüyayı gören kimsenin kendisini nazardan korumak için nazar duaları okumasını icap ettiğini ve Tanrı’ın izniyle kendisine nazar değmeyeceği mevzusunda bir uyarı anlamı taşır. 

Rüyada Nazar Ettiğini Görmek 

Rüyada nazar ettiğini görmek, bir hiç kimseye bilmeden ya da yanlışlıkla fena bir hareket yapacağınızı kişinin kalbini kıracak sözler sarf edeceğinizi işaret eder. Rüyada nazar ettiğini görmenin bir öteki anlamı ise, iş hayatınızda bulunduğunuz konumdan dolayı oldukca fazla kibirleneceğinizi sadece kibriniz yüzünden başınıza olmadık işler açılacağını ve işlerinizin çıkmaza gireceğini işaret eder. 

Rüyada Nazar Boncuğu Görmek

Rüyada nazar boncuğu görmek; geçmişte yaşadığınız ızdıraplı ve fena günlerden sonrasında feraha ereceğinize, ruhunuzun da bedeninizin de aynı anda huzura kavuşacağına işaret eder. Huzuru ve mutluluğu ilelebet yaşayacağınız günlerin yakın bulunduğunu rivayet eder. 

Rüyada Nazarlık Takmak Görmek 

Rüyada nazarlık takmak görmek, eski usulleri benimseyeceğinizi ve ilim yolundan uzak durmak isteyeceğinizi işaret eder. Gerçek dayanağı olmayan şeylere inandığınızı ve bilimle ispatlanmış şekilleri desteklemeyeceğinizi ifade eder. Bu rüyanın öteki bir anlamı ise nazardan oldukca korktuğunuz için kendinizce önlemler alacağınıza delalet eder.

Nazar Değmesi

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir